X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Niemcy z Rosją szantażują sąsiednie narody". Jan Pietrzak o Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 15:17
- Nic tutaj nie drgnęło, to nie jest dla Polski dobra sytuacja - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak (publicysta, satyryk), odnosząc się do ostatnich decyzji USA ws. Nord Stream 2.
Jan Pietrzak
Jan PietrzakFoto: PR24/AK

W środę w Genewie doszło do pierwszego spotkania prezydentów USA i Rosji Joe Bidena i Władimira Putina. Po nim przywódcy spotkali się z dziennikarzami na osobnych konferencjach prasowych. Wśród tematów, które poruszyli, znalazły się m.in. cyberbezpieczeństwo, relacje USA-Rosja, prawa człowieka czy suwerenność Ukrainy.

mid-epa09277790 (2).jpg
"USA wyciągają rękę do Rosji". Prof. Jabłoński o spotkaniu Biden-Putin

Jak ocenił Jan Pietrzak, spotkanie w Genewie to próba przełamania impasu, nawiązania kontaktu ws. amerykańsko-rosyjskich. - Próba ważna, która dla Putina wypadła korzystniej niż dla prezydenta USA. Nie jest to wielkie, przełomowe spotkanie, trudno spodziewać się wielkich przełomowych skutków, zwłaszcza dla sąsiednich narodów - zaznaczył.

Jak dodał gość audycji, obie strony wrócą do swoich krajów przekonane, że coś tam ugrały, a nic istotnego nie załatwiono. Stwierdził także, że nie uległa zmianie sytuacja wokół budowy Nord Stream 2, co nie jest korzystne dla naszego kraju.

- Kluczowa jest sprawa Niemiec, które załatwiły Putinowi gazociąg Nord Stream 2, wymusiły jego budowę, aby potem razem z Rosją szantażować sąsiednie narody, chociażby nas, w sprawach energetycznych. Skutki tego widzimy, walka z polskim węglem w imię "Zielonego ładu" jest prowadzona głównie przez Niemcy. Teraz pojawia się problem energetyki atomowej, jest wielki wrzask w prasie niemieckiej, że oni sobie tego nie życzą - przypominał.

Jan Pietrzak podkreślał, że możemy mówić o działaniach w kierunku długofalowego uzależnienia energetycznego Polski do Niemiec. - To samo dotyczy Baltic Pipe, tu jest jakiegoś rodzaju osaczenie w sprawach energetycznych, a największy udział mają w tym w ostatnich latach Niemcy - stwierdził.

Posłuchaj
21:54 PR24_mp3 2021_06_17-13-35-15.mp3 Jan Pietrzak o spotkaniu Biden-Putin (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

W audycji poruszono także temat cyberbezpieczeństwa w kontekście włamania na konto pocztowe ministra Michała Dworczyka - Rosja jest źródłem tych ataków, wypróbowują nową technikę walki. Na tym polegał m.in. pomysł wojen hybrydowych, by szukać zwycięstw, niekoniecznie działając armatami czy bombą atomową, tylko przez segmentowe ataki na różne dziedziny życia, tak by uniemożliwiać normalny rozwój - mówił gość audycji.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Antoni Trzmiel

Gość: Jan Pietrzak

Data emisji: 17.06.2021

Godz. emisji: 13.35

ka

Czytaj także

"Pomagają rosyjskiej grze". Sakiewicz o komentarzach opozycji nt. cyberataków

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 10:01
- Doszło do ataku na państwo polskie. A komentarze - zarówno dziennikarzy, jak i polityków - bardzo pomagają rosyjskiej grze - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej". Gośćmi audycji byli także: Agaton Koziński ("Wszystko Co Najważniejsze") i Rafał Woś (Salon24.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Putin wybadał, jak wygląda sytuacja polityczna w Polsce". Marian Kowalski o cyberatakach

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 11:39
- Putin wybadał, jak wygląda sytuacja polityczna w Polsce, jak środowiska polityczne podchodzą do ataku na państwo Polskie, i ma teraz zielone światło do czynienia dalszych kroków - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marian Kowalski z KowalskiTV. Gościem audycji była także Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska.
rozwiń zwiń