X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Machnik: ws. RPO najbardziej cierpią obywatele, liczę na konsensus dot. kandydata

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 11:49
Sejm zajmie się dziś wyborem Rzecznika Praw Obywatelskich. - Miejmy nadzieję, że dziś dojdzie do - jakkolwiek to rozumieć - szerokiego konsensusu, ponieważ pamiętajmy, że na tym najbardziej cierpią obywatele - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Machnik, politolog (Collegium Humanum).
Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich; zdjęcie ilustracyjne
Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich; zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/B. Godart
Rzecznik Praw Obywatelskich RPO biuro 1200 free.JPG
Wybór Rzecznika Praw Obywatelskich. Terlecki: będzie obowiązywać dyscyplina

Posłowie po raz kolejny zajmą się wyborem następcy Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Kandydatami są zgłoszona przez klub PiS senator niezależna Lidia Staroń oraz prawnik dr hab. Marcin Wiącek, popierany przez kluby KO, Lewicy i KP-PSL, koła: Polska 2050 i Polskie Sprawy oraz niektórych posłów Zjednoczonej Prawicy, m.in. lidera Porozumienia Jarosława Gowina i Zbigniewa Girzyńskiego.

Posłuchaj
17:59 PR24_mp3 2021_06_15-11-08-58.mp3 Dr Bartłomiej Machnik: pamiętajmy o tych wszystkich roszadach (Polskie Radio 24)

- Miejmy nadzieję, że dziś dojdzie do - jakkolwiek to rozumieć - szerokiego konsensusu, ponieważ pamiętajmy, że na tym najbardziej cierpią obywatele - zaznaczył. - Pan profesor Adam Bodnar oczywiście pełnił obowiązki, natomiast formalnie ten rzecznik nie został wybrany i pamiętajmy tutaj o tych wszystkich roszadach, o decyzjach, które były podejmowane, a później przez Senat blokowane - dodał. Jak podkreślił, "to nie służyło temu, aby zadbać o tę instytucję i o jej autorytet". 

Politolog zaznaczył, że liczy na to, iż "ten kandydat zostanie wybrany i choć na tym pierwszym etapie wyjdzie wzmocniony i że w Senacie nie dojdzie do sytuacji, która miała miejsce już kilka razy".

- Kwestia związana z wyborem Lidii Staroń bez wątpienia jest mniej prawdopodobna w kontekście Senatu, chociaż nie wykluczałbym tego - powiedział. - Pamiętajmy, że pani senator jest osobą, która - przynajmniej z założenia - ma tutaj predyspozycje do tego, aby zrzeszyć, aby przekonać również senatorów z innych klubów - dodał. Jak zauważył, "wymagałoby to pewnie szerszych dyskusji i kuluarowych ustaleń". 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: dr Bartłomiej Machnik (politolog, Collegium Humanum)

Data emisji: 15.06.2021

Godzina emisji: 11:09

PAP/ PR24/ jb 


Czytaj także

Fogiel o wyborze RPO: będziemy dalej rozmawiać, przekonywać wszystkich do kandydatury senator Lidii Staroń

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 08:02
- To będzie decyzja władz klubu przed samym głosowaniem, przekonamy się - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS o możliwej dyscyplinie partyjnej ws. wyboru RPO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Staroń: Gowin namawiał mnie do kandydowania na RPO. To był brudny plan

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 22:16
Jarosław Gowin wiele miesięcy prosił, żebym była kandydatem na RPO. Dziś wiem, że to był pewien plan, ja uważam, że brudny, okropny - powiedziała w piątek senator Lidia Staroń, kandydatka PiS na Rzecznika Praw Obywatelskich. Oceniła, że została wykorzystana przez Gowina do jego politycznych celów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybór RPO. Marcin Porzucek: pani Staroń ma dużą wiedzę w zakresie znajomości prawa

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 08:43
- Przepisy regulujące urząd RPO nie mają w wymogach wykształcenia prawniczego. Jest tam napisane o wiedzy w tym zakresie, a pani Staroń ma bardzo dużą wiedzę, co niejednokrotnie pokazała - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Porzucek z Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji "Dwie strony" był także Bogusław Sonik z Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń