X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Andrzej Anusz: porozumienie z Kukizem wzmacnia PiS

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 14:45
- Ciekawym elementem są kwestie programowe, które w tym porozumieniu wnosi Paweł Kukiz. Idea sędziów pokoju, dnia referendalnego czy nowej ustawy antykorupcyjnej mogą stać się częścią przyszłego programu Zjednoczonej Prawicy - mówił dr Andrzej Anusz (Instytut Józefa Piłsudskiego).
Prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński oraz lider Kukiz15 Paweł Kukiz podczas wspólnej konferencji prasowej w Warszawie, Warszawa, 14.06.2021.
Prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński oraz lider Kukiz'15 Paweł Kukiz podczas wspólnej konferencji prasowej w Warszawie, Warszawa, 14.06.2021. Foto: PAP/Paweł Supernak

Porozumienie programowe między Prawem i Sprawiedliwością a Kukiz’15 zakłada, że PiS poprze ustawy ważne dla programu Kukiz'15 - ustawę antykorupcyjną, o dniu referendalnym i sędziach pokoju. W zamian ugrupowanie Pawła Kukiza będzie wspierać Polski Ład, nowy program społeczno-gospodarczy PiS.

Kukiz Kaczyński PAP 1200.jpg
Współpraca PiS-Kukiz'15. Jakub Pacan: Jarosław Kaczyński pokazuje koalicjantom, że ma inne wyjścia

Szczegóły porozumienia przedstawili prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński i lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Jak podkreślał dr Andrzej Anusz, można mówić o wzmocnieniu Prawa i Sprawiedliwości. - To w istocie zawarcie koalicji parlamentarnej pomiędzy PiS a środowiskiem Pawła Kukiza, co w kontekście sporów PiS przede wszystkim z porozumieniem Jarosława Gowina wzmacnia Jarosława Kaczyńskiego w pewnym  przesileniu politycznym, które moim zdaniem w najbliższych tygodniach nastąpi. Na konferencji prasowej jasno padło, że czterech posłów Kukiz’15 będzie działało na rzecz utrzymania koalicji rządowej, to bardzo jasna deklaracja - dodał politolog, który przypominał także, że w ramach uzgodnień między ugrupowaniami, gdyby doszło do wyborów, PiS będzie proponowało politykom ze środowiska Pawła Kukiza start ze wspólnych list wyborczych.

Posłuchaj
19:29 PR24_mp3 2021_06_14-13-09-15.mp3 Dr Andrzej Anusz o porozumieniu Kaczyński - Kukiz (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Komentując wynik wyborów samorządowych w Rzeszowie, dr Andrzej Anusz stwierdził, że zwycięstwo Konrada Fijołka to skutek strategicznego błędu Zjednoczonej Prawicy, polegającego na wystawieniu dwóch kandydatów. Zdaniem gościa audycji sposób przeprowadzenia tej kampanii to duży błąd polityczny.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Północ - Południe 

Prowadzący: Krzysztof Grzybowski

Gość: dr Andrzej Anusz

Data emisji: 13.06.2021

Godzina emisji: 21.35

PR24/ka

Czytaj także

"To będzie instrument wykorzystywany w narracji politycznej". Dr Gajewski o wynikach wyborów w Rzeszowie

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 10:05
- Każde wybory prezydenta dużego miasta mają kontekst polityki ogólnopolskiej, jego naturalnie nie można lekceważyć  - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Daszyńskiego. Gośćmi "Debaty Poranka" byli także Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre) i Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przegrana Zjednoczonej Prawicy była przesądzona". Sakiewicz komentuje wyniki wyborów w Rzeszowie

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 12:30
- Cud się nie stał. Kandydaci z prawej strony nie pomogli, tylko rozproszyli głosy. Nawet gdyby tego nie zrobili, to i tak szanse na wygraną były niewielkie - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz.                     
rozwiń zwiń