X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wystawa "Pamięć Polski". Nowe obiekty na Liście Krajowej Programu UNESCO

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2021 10:35
"Pamięć Polski" to tytuł wystawy prezentującej 15 prac, które dołączyły do Listy Krajowej Programu UNESCO "Pamięć świata". O ekspozycji w Polskim Radiu 24 mówiła Joanna Bancerowska, rzecznik prasowy Narodowego Centrum Kultury. 
Wernisaż wystawy Pamięć Polski
Wernisaż wystawy "Pamięć Polski"Foto: Twitter/NCK

Na wystawie można zobaczyć bezcenne dokumenty, w tym rękopisy wybitnych twórców, 5 traktatów astronomicznych Jana Heweliusza i kolekcję 93 oryginalnych, stalowych płyt gramofonowych Polskiego Radia z nagraniami z września 1939 roku. Pierwszy raz na tę prestiżową listę trafiły materiały dźwiękowe. Ich historię można poznać przed Kordegardą - Galerią Narodowego Centrum Kultury.

unseco prezes 1200 .jpg
Kolekcja płyt Polskiego Radia wpisana na Listę Krajową programu UNESCO "Pamięć świata"

- Głównym organizatorem wystawy są Archiwa Państwowe oraz Polski Komitet Programu UNESCO "Pamięć świata". Narodowe Centrum Kultury jest współorganizatorem - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Bancerowska. 


Posłuchaj
20:48 PR24_mp3 2021_06_13-10-07-00.mp3 Joanna Bancerowska o wystawie "Pamięć Polski" (Temat dnia)

 

- Jest to wystawa plenerowa, a więc można ją oglądać przez 24 godziny na dobę. Także wieczorem i w nocy, bo jest pięknie podświetlona - dodała rozmówczyni PR24.

Wystawa w Warszawie będzie dostępna do 30 czerwca, później pojawi się w kolejnych miastach, z których pochodzą obiekty wpisane na listę. Polska Lista Krajowa programu UNESCO "Pamięć świata" została zainaugurowana w 2014 roku. Zbiór jest cyklicznie uzupełniany o kolejne pozycje.

Więcej w nagraniu.

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Łukasz Sobolewski 

Gość:  Joanna Bancerowska 

Data emisji: 13.06.2021

Godzina emisji: 10.06

 PR24

Czytaj także

Polska Lista Krajowa Programu UNESCO "Pamięć świata". W Belwederze wręczono certyfikaty

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 15:30
15 nowych obiektów znalazło się na Polskiej Liście Krajowej Programu UNESCO "Pamięć świata". W czwartek w Belwederze odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów 4. edycji Listy. Wydarzenie objął honorowym patronatem prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń