X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Michał Wójcik: KO ma trzecią pozycję, ale z pudła może spaść

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 17:50
- Trudno powiedzieć, co Budka ustali z Tuskiem, każdy inną rolę gra w tym scenariuszu, trudno mi przewidywać, co się może stać - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Wójcik, minister w Kancelarii Premiera. - Dzisiaj sytuacja KO w sondażach jest bardzo trudna, można powiedzieć, że KO dołuje. Ma silną, trzecią pozycję, ale z pudła mogą spaść - dodał. 
Michał Wójcik
Michał WójcikFoto: PR24

Według nieoficjalnych informacji mediów, we wtorek lub w środę ma dojść do spotkania szefa Europejskiej Partii Ludowej, b. premiera Donalda Tuska z liderem PO Borysem Budką. Nie jest jednak jeszcze pewne, gdzie obaj politycy się spotkają - w Polsce, czy w Brukseli.

Grzegorz Schetyna 1200.jpg
Grzegorz Schetyna: to z Borysem Budką Donald Tusk umawia się na przygotowanie pomysłów

- To, czy Borys Budka chce przekazać przewodzenie PO Donaldowi Tuskowi jest zagadką - komentował plany spotkania w Polskim radiu 24 Michał Wójcik, minister w KPRM. - Na pewno PO znajduje się w bardzo trudnej sytuacji politycznej w tym momencie. To ugrupowanie rozpada się, pęka, od czasu - przyjmuję moment głosowania nad kandydaturą Piotr Ikonowicza na RPO, bo to był mniej więcej ten moment - kiedy miała się pojawić koalicja 276, którą byli zaskoczeni pozostałe formacje ją tworzące i do jej powstania w ogóle nie doszło - wskazał gość "Tematu dnia". 

Czytaj także: 

- Dzisiaj sytuacja KO w sondażach jest bardzo trudna. Można powiedzieć, że KO dołuje. Ma silną, trzecią pozycję, ale z pudła mogą spaść. Trudno powiedzieć, co Budka ustali z Tuskiem. Każdy inną rolę gra w tym scenariuszu, trudno mi przewidywać, co się może stać. Na pewno sytuacja tego ugrupowania jest trudna. I dramatyczna jest sytuacja Borysa Budki - ocenił Michał Wójcik.

Posłuchaj
22:09 WojcikMichal-PR24_AAC 2021_06_12-17-07-26.mp3 Michał Wójcik: sytuacja Koalicji Obywatelskiej jest trudna ("Temat dnia"/ PR24)

W rozmowie więcej komentarza do bieżącej sytuacji politycznej. Zachęcamy do wysłuchania nagrania. 

***

Audycja: "Temat dnia"

ProwadzącyTadeusz Płużański

Gość: Michał Wójcik (minister w KPRM)

Data emisji: 12.06.2021

Godz. emisji: 17.06


mbl

Czytaj także

"Pobożne życzenia PO". Opozycjonista w czasach PRL o "Koalicji 276"

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2021 15:04
- Oni myślą, że oni sobie przyhołubią Lewicę, przyhołubią PSL i tak razem sobie zatańczą krakowiaczka i pokonają "kaczora" i jego "pisiorów". Nie, panowie, tego się nie da zrobić. Wasz czas minął, wasz czas się kończy - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Michałowski komentując propozycję utworzenia "Koalicji 276". Gośćmi audycji byli także Andrzej Rozpłochowski oraz - na początku - Zbigniew Janas - opozycjoniści z okresu PRL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Stajemy po stronie obywateli". Michał Wójcik o wątpliwościach po orzeczeniu TSUE ws. Turowa

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2021 16:17
- Oczywiście orzeczenia sądowe powinny być realizowane, ale trzeba także wiedzieć, w jakim kontekście jest wydane, jakie może mieć skutki społeczne i gospodarcze i próbować je wyważyć - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Wójcik, minister w Kancelarii Premiera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa uchylenia immunitetu Grodzkiemu. Jankowski: to kłopotliwe dla samych senatorów KO

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 11:39
- Sytuacja Tomasza Grodzkiego staje się kłopotliwa dla samych senatorów Koalicji Obywatelskiej, bo jak długo można odwlekać posiedzenie komisji senackiej. Marszałek coraz bardziej boi się tych spraw. Gdyby to były wyssane z palca spekulacje, to pewnie szybko by je przeciął - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Jankowski, dziennikarz Radia Wnet.
rozwiń zwiń