X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szczyt Biden-Putin. Rzymkowski: próba zdobycia Rosjan jako sojuszników jest naiwnością

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 16:08
- Joe Biden nie wyciągnął żadnych wniosków z czasów, gdy był wiceprezydentem za kadencji Barracka Obamy. Próby resetu, ocieplania relacji, kończą się wyłącznie tym, że niedźwiedź szarpie swoich sąsiadów - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Rzymkowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, komentując politykę USA wobec Rosji. 
Tomasz Rzymkowski
Tomasz RzymkowskiFoto: PR24

16 czerwca w Genewie prezydent USA Joe Biden spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Zdaniem szefa polskiej dyplomacji, po spotkaniu prezydentów nie należy się spodziewać zniesienia amerykańskich sankcji wobec Rosji. - Można się natomiast spodziewać, że prezydent Biden zaprezentuje zdecydowane stanowisko w kwestii prowadzonej przez Rosję wojny hybrydowej, aneksji Krymu czy też ingerencji na Białorusi - mówił polski minister spraw zagranicznych.

putin free shutt 1200 .jpg
"Mam nadzieję, że nie będzie impulsywnych ruchów z jego strony". Putin o Bidenie w wywiadzie dla NBC News

"Krótkowzroczność i naiwność"

- Z punktu widzenia USA, próba zdobycia Rosjan jako sojuszników w ewentualnej konfrontacji z Chinami, jest naiwnością - oceniał w rozmowie z Polskim Radiem 24 Tomasz Rzymkowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki. - Joe Biden nie wyciągnął żadnych wniosków z czasów, gdy był wiceprezydentem za kadencji Barracka Obamy. Próby resetu, ocieplania relacji, kończą się wyłącznie tym, że swoisty niedźwiedź szarpie swoich sąsiadów - mówił gość "Tematu dnia".  

Czytaj także: 

- Joe Biden musi mieć świadomość, że prędzej czy później Rosja znowu zaatakuje jednego ze swoich sąsiadów, dokona dezintegracji terytorialnej, czy też aneksji- wskazał. Zgodził się, że "furtkę otwiera Joe Biden".  - To, co robi teraz to krótkowzroczność, naiwność, brak jakiegokolwiek rozeznania w życiu politycznym,. To podwójnie smutne, bo nie dość, że to osoba, która była wiceprezydentem, ale to naprawdę doświadczony polityk - ocenił Tomasz Rzymkowski.

Posłuchaj
22:04 Rzymkowski OK -- PR24_mp3 2021_06_12-15-06-02.mp3 Tomasz Rzymkowski: próby resetu i ocieplenia relacji z Rosją to krótkowzroczność ze strony USA ("Temat dnia"/ PR24)

W rozmowie więcej komentarza do bieżących wydarzeń społecznych i politycznych. Zachęcamy do wysłuchania nagrania. 

***

Audycja: "Temat dnia"

ProwadzącyTadeusz Płużański

GośćTomasz Rzymkowski (sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki oraz pełnomocnik rządu do spraw kształcenia ogólnego i nadzoru pedagogicznego)

Data emisji: 12.06.2021

Godz. emisji: 15.06


mbl

Czytaj także

"Biden okazał słabość, Putin to wykorzysta". Marian Kowalski o rezygnacji USA z sankcji na Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 11:45
- Ta wypowiedź Joe Bidena, że "cóż on może zrobić"... lider mocarstwa światowego nie może powiedzieć, że jest słaby. On to zrobił i na pewno pan Putin wyciągnie z tego jak najdalej idące konsekwencje - mówił w Polskim Radiu 24 Marian Kowalski z KowalskiTV. Gościem audycji była także Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska z portalu Dzień Dobry Białystok.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szczyt Putin-Biden to błąd". Lucas: Zachód dał reżimom poczucie bezkarności, Polska ostrzegała przed Rosją od lat

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 14:00
- Pomoc dla prześladowanych przez reżimy to nasz moralny obowiązek – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Edward Lucas, dziennikarz, analityk, komentator think tanku CEPA (Center for European Policy Analysis). Zauważa, że represje i prowokacje Rosji i Białorusi za granicą to efekt poczucia bezkarności, rezultat braku woli politycznej i działań Zachodu względem tzw. państw zbójeckich. Podkreślał, że państwa regionu Europy Środkowej, w tym Polska, od dawna ostrzegały przed kierunkiem rozwoju Rosji.
rozwiń zwiń