X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Czas pandemii wykorzystaliśmy odpowiednio". Wiceminister rozwoju, pracy i technologii o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 15:45
- Czas pandemii wykorzystaliśmy odpowiednio do tego, aby zabezpieczyć i ochronić pracowników oraz przedsiębiorców - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii.
Olga Semeniuk
Olga SemeniukFoto: PR24/AK

W piątek w Szczecinie premier przedstawił założenia Polskiego Ładu, skupiając się na kwestiach związanych z regionem.

- Szczecin ze Świnoujściem stają się hubem technologicznym Polski - powiedział premier na konferencji prasowej.

Założeniem Polskiego Ładu jest pomoc w rozwoju wszystkich obszarów w kraju. O tym mówiła gość Polskiego Radia 24 Olga Semeniuk. 

- Rząd bywa w różnych regionach. Pojawia się, aby przybliżyć Polakom koncepcję Polskiego Ładu - powiedziała wiceszefowa resortu rozwoju, pracy i technologii.

premier bp 21611008 1200.jpg
Premier: projekt Baltic Pipe w dłuższej perspektywie nie jest zagrożony

Na Polski Ład, który został zaprezentowany w maju przez Zjednoczoną Prawicę, składa się 5 filarów. Są to: 7 proc. PKB na zdrowie, niższe podatki, dekada inwestycji, mieszkanie bez wkładu i emerytura bez podatku

- To są wyzwania, które stoją przed Polską i Europą przez najbliższą dekadę - przyznała Olga Semeniuk.

Wiceminister w rządzie Mateusza Morawieckiego zapewniła, że "w ramach Polskiego Ładu i Krajowego Planu Odbudowy każde województwo w Polsce dostanie odpowiedź na swoje potrzeby".

- Ten czas pandemii wykorzystaliśmy odpowiednio do tego, aby zabezpieczyć i ochronić pracowników oraz przedsiębiorców - wyjaśniła Olga Semeniuk.

Czytaj także:

Jednocześnie wiceminister zaznaczyła, że rząd nie spoczywa na laurach. Teraz przed Zjednoczoną Prawicą kolejne wyzwania.

- Dzisiaj musimy postawić nowe zadania. Rozpisać je i pokazać na wokandzie Europy, ale i też Polski, jak z tymi problemami postpandemicznymi sobie poradziliśmy - powiedziała Olga Semeniuk.


Posłuchaj
20:37 PR24_mp3 2021_06_11-15-07-55.mp3 Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii o Polskim Ładzie (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Olga Semeniuk (wiceminister rozwoju, pracy i technologii)

Data emisji: 11.06.2021

Godzina emisji: 15:07

bf

Czytaj także

Olga Semeniuk: Polski Ład to program społeczny, a nie polityczny

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 09:00
– My, Zjednoczona Prawica, tworzymy niefrakcyjny program i to nie jest program wyborczy, ale społeczny, dostosowany do potrzeb po pandemii COVID-19 – powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia Olga Semeniuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. – Nowy Ład to program, którego zadaniem jest wyrównywanie dysproporcji pomiędzy poszczególnymi klasami – dodała i przytoczyła przykład nierówności w płaceniu składek zdrowotnych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziś posiedzenie Rady Dialogu Społecznego. Ministerstwo Rozwoju poruszy temat pracy zdalnej

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 04:55
Rada Dialogu Społecznego ma dzisiaj dyskutować na posiedzeniu plenarnym o programie Polski Ład. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii przygotowało ustawę dotyczącą pracy zdalnej - ma ją przedstawić partnerom społecznym. Jak podkreślił przewodniczący Rady i wicepremier Jarosław Gowin, praca zdalna w wielu przypadkach bardzo dobrze się sprawdziła, ale ważne jest wprowadzenie do Kodeksu Pracy przepisów ją regulujących.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Staramy się nadrobić grzech III RP". Premier o kształceniu zawodowym

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 13:50
- Staramy się nadrobić grzech III RP, jakim było odłożenie do lamusa kształcenia zawodowego i technicznego - powiedział w poniedziałek w Tomaszowie Mazowieckim (Łódzkie) premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, Polski Ład jest programem zakładających utworzenie ponad 500 tys. nowych miejsc pracy.
rozwiń zwiń