X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Mają jeden cel - obronę zasady nadrzędności prawa unijnego". Cedro o ostatnich działaniach KE

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 15:40
- W ostatnich dniach widzimy dużą ofensywę Komisji Europejskiej, która ma na celu obronę nadrzędności prawa europejskiego nad krajowym - powiedziała w Polskim Radiu 24 Magdalena Cedro z "Dziennika Gazety Prawnej".
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: symbiot/ Shutterstock

Unijny komisarz ds. sprawiedliwości Didier Reynders wystosował list do ministra ds. europejskich Konrada Szymańskiego. W liście, przesłanym również do wiadomości ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, komisarz zaapelował o wycofanie wniosku złożonego przez premiera Mateusza Morawieckiego do TK, w którym chodzi m.in. o pytanie o zgodność z polską konstytucją zasady pierwszeństwa prawa nad krajowym.

Paweł Badzio 1200.jpg
"Działanie na rzecz federalizacji". Paweł Badzio o liście Didiera Reyndersa do Konrada Szymańskiego

- KE weszła również w spór z Niemcami, dokładnie tego samego dnia, w którym zostało wysłane pismo przez komisarza ds. sprawiedliwości Reyndersa do polskiego rządu. Widać więc, że rysuje się dosyć duży polityczny konflikt dotyczący tego, które prawo - krajowe, czy unijne - ma prymat - oceniła Cedro.


Posłuchaj
15:10 PR24_mp3 2021_06_11-14-33-40.mp3 Magdalena Cedro o działaniach Komisji Europejskiej ("Temat dnia/Gość PR24") 

- Na pewno ta sprawa będzie rozpatrywana na wielu poziomach. Oczywiście można ten list, apel komisarza ds. sprawiedliwości, rozpatrywać w kontekście sporu o praworządność, toczonego pomiędzy Polską a Brukselą. Natomiast to wpisuje się w większy problem, ponieważ KE zaczyna dostrzegać, że wyższe trybunały w krajach członkowskich coraz częściej decydują o tym, że to one mają ostatni głos w kwestiach związanych z prawem unijnym. Komisja Europejska jednak się na to nie godzi - przypomniała gość audycji.              

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański 

Gość: Magdalena Cedro ("Dziennik Gazeta Prawna") 

Data emisji: 10.06.2021

Godzina emisji: 14.33

kmp

Czytaj także

Prezydent: należy dołożyć wszelkich starań, aby wymusić na Rosji przestrzeganie prawa międzynarodowego

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 11:53
- Polska obejmuje w przyszłym roku przewodnictwo w OBWE i będziemy te tematy na forum OBWE na pewno podnosić - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Tbilisi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Element sporu ideologicznego". Waszczykowski o powiązaniu funduszy EU z praworządnością

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 08:37
- Środowiskom lewicowo-liberalnym wydaje się, że można użyć instrumentu środków unijnych, aby wyeliminować środowiska konserwatywne z funkcjonowania - mówił w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski, europoseł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kolejna rezolucja PE". Prof. Reginia-Zacharski o powiązaniu funduszy UE z praworządnością

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 16:00
- Nie wydaje mi się, ażeby Komisja Europejska łatwo oddała pole. To jest kolejna rezolucja Parlamentu Europejskiego - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski, prodziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń