X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie chce iść na żadne kompromisy z dyktaturą". Pisalnik o braku zgody Poczobuta na wyjazd z Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 14:46
-  Jako człowiek z twardymi zasadami chyba ma nadzieję, że dowiedzie swojej niewinności i kiedyś wyjdzie z więzienia z podniesioną głową, nie idąc na żadne kompromisy z władzą, którą uważa za despotyczną, dyktatorską - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Pisalnik ze Związku Polaków na Białorusi.
Andrzej Pisalnik
Andrzej Pisalnik Foto: PAP/Rafał Guz

- Z listów od męża wynika, że 27 maja został zawieziony do Komitetu Śledczego, gdzie złożono mu jakąś propozycję, na którą on się nie zgodził - powiedziała żona Andrzeja Poczobuta, Oksana. Jej zdaniem działacz ZPB mógł otrzymać propozycję wyjścia z aresztu w zamian za opuszczenie Białorusi.

andrzej poczobut srodek.jpg
Więzionemu Andrzejowi Poczobutowi miano proponować wyjazd do Polski, ale się nie zgodził

- Na rozmowie w Komitecie Śledczym zaproponowano mu coś, co mu nie odpowiadało. Prawdopodobnie miała to być "podróż w jedną stronę" - dodała Oksana Poczobut.


Posłuchaj
18:15 PR24_mp3 2021_06_11-14-10-21.mp3 Andrzej Pisalnik o sytuacji na Białorusi (Temat dnia)

Jak zaznaczył Andrzej Pisalnik, "na podstawie analizy listów pani Oksana doszła do wniosku, że jej mąż mógł mieć propozycję opuszczenia Białorusi i wyjazdu do Polski, w zamian za odzyskanie wolności". 

- Myślę, że nie przyjął tej propozycji, bo nie może się pogodzić z niesprawiedliwością, która go spotkała. Nie czuje się winny, więc nie widzi powodu, aby go karać tego typu banicją - podkreślił gość PR24. 

- Jako człowiek z twardymi zasadami chyba ma nadzieję, że dowiedzie swojej niewinności i kiedyś wyjdzie z podniesioną głową z więzienia, nie idąc na żadne kompromisy z władzą, którą uważa za despotyczną, dyktatorską - dodał Andrzej Pisalnik. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Temat dnia/Gość PR24"

ProwadzącyTadeusz Płużański 

Gość: Andrzej Pisalnik (Związek Polaków na Białorusi)

Data emisji: 11.06.2021

Godzina emisji: 14.09

bartos

Czytaj także

Pisalnik: władze Białorusi chcą wzbudzić nienawiść przeciw Polakom. Potrzebne są międzynarodowe sankcje

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2021 02:00
- Władze Białorusi rozwijają kampanię przeciw mniejszości polskiej. Próbują stworzyć w społeczeństwie białoruskim obraz Polaków jako wrogów ludu. To bardzo niebezpieczne. To wręcz zbrodnicze działania ze strony władz białoruskich – próba rozżegania nienawiści. Społeczność międzynarodowa powinna potraktować te działania z najwyższą powagą i obłożyć sankcjami – mówi portalowi PolskieRadio24.pl Andrzej Pisalnik ze Związku Polaków na Białorusi. Najnowszą odsłoną antypolskiej kampanii reżimu jest propagandowy atak na żołnierzy Armii Krajowej.
rozwiń zwiń