X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Dzięki bardziej ugodowej retoryce powstanie inny klimat do rozmów". Górka-Winter o polityce Bidena

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 13:50
- Zasadniczo jednak nie spodziewam się, by Joe Biden przedstawiał amerykańskie interesy w innym świetle, niż robił to jego poprzednik Donald Trump - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Beata Górka-Winter, ekspert ds. międzynarodowych z UW.
Joe Biden, Donald Trump
Joe Biden, Donald Trump Foto: shutterstock.com/Trevor Bexon & Evan El-Amin

Gość PR24 mówiła o wizycie prezydenta USA Joe Bidena w Europie, który rozmawiał już z brytyjskim premierem Borisem Johnsonem. Obaj politycy spotkali się w małej miejscowości Carbis Bay w Kornwalii, gdzie od piątku do niedzieli trwa szczyt grupy G7.

- Najbardziej obiecująca jest zmiana retoryki nowego prezydenta, ta poprzednia była bowiem nieprzewidywalna. Donald Trump miał negatywne nastawienie do organizacji międzynarodowych, ale udało mu się nakłonić np. do zahamowania spadkowego trendu wydatków na NATO - powiedziała ekspert.

angela merkel pap 1200 .jpg
Angela Merkel pojedzie do Waszyngtonu. Media: chce rozwiązać spór o Nord Stream 2

"Inny klimat do rozmów"

Dodała, że zasadniczo Joe Biden nie będzie przedstawiał interesów amerykańskich w innym świetle, niż robił to jego poprzednik, ale dzięki dużo bardziej ugodowej retoryce powstanie inny klimat do rozmów z sojusznikami.

- Niestety największym koszmarem państw naszego regionu jest to, że padniemy swego rodzaju ofiarą tego, czego nikt już nie nazwie dziś resetem, bo to słowo ośmieszone, ale nie ulega wątpliwości, że Joe Biden układa na nowo relacje z Niemcami i Rosją - podkreśliła dr Beata Górka-Winter.

Joe Biden, odnosząc się do Rosji, mówił, że "USA nie szuka konfliktu z Rosją, chcemy stabilnych i przewidywalnych relacji, ale mówię jasno, Stany Zjednoczone zareagują w zdecydowany i znaczący sposób, jeśli rosyjski rząd zaangażuje się w szkodliwe działania".


Posłuchaj
09:24 PR24_mp3 2021_06_11-13-07-29.mp3 Dr B. Górka-Winter o wizycie J. Bidena w Europie ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: dr Beata Górka-Winter (ekspert ds. międzynarodowych, UW)

Data emisji: 11.06.2021

Godzina: 13:07 

Czytaj także

"Nasz głos wewnątrz NATO brzmi znacznie silniej". Soloch o spotkaniu grupy B-9

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 09:54
- Stanowisko krajów wschodniej flanki NATO zorganizowanych jako Bukareszteńska Dziewiątka brzmi silniej. Szczyt w Rumunii przyczynił się do umocnienia więzi transatlantyckich, również z nową administracją USA - podkreślił szef BBN Paweł Soloch, podsumowując spotkanie prezydentów B-9.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Boris Johnson i Joe Biden podpisali nową Kartę Atlantycką

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 20:38
Globalna współpraca w zakresie ochrony zdrowia, demokracja, otwarte społeczeństwa, rządy prawa, suwerenność państw, centralna rola NATO, walka ze zmianami klimatycznymi i cybeprzestępczością. To wartości, o jakie wspólnie chcą walczyć Brytyjczycy i Amerykanie. Znalazły się w Nowej Karcie Atlantyckiej - dokumencie podpisanym przez premiera Borisa Johnsona i prezydenta Joe Bidena. To nawiązanie do historycznego dokumentu stworzonego przez Winstona Churchilla i Franklina D. Roosevelta.
rozwiń zwiń