X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wycofanie szczepionek AstraZeneca? Kuczmierowski: to fake news

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 21:45
- Można się normalnie zapisać również na szczepienia AstraZenecą, ponieważ te szczepionki są w dyspozycji punktów szczepień w całej Polsce. W żadnym stopniu drugie dawki też nie są zagrożone - mówił w Polskim Radiu 24 prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Dimitris Barletis

Szczepionka firmy AstraZeneca jest dobrą, sprawdzoną, cieszącą się zainteresowaniem szczepionką przeciw COVID-19, w związku z tym nie planujemy jej wycofywać - powiedział w czwartek prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski. Prezes RARS odniósł się do tego tematu także w rozmowie z Polskim Radiem 24.

1200 niedzielski free.jpg
Minister zdrowia: priorytetem walki z epidemią jest wykrywanie i kontrolowanie ognisk nowych mutacji

Szczepienia nie są zagrożone

Michał Kuczmierowski wyjaśnił, że szczepionki firmy AstraZeneca są dobre i sprawdzone, dalej będą stosowane, a informacje, jakoby miały zostać wycofane z obrotu, są po prostu fake newsami.

- Faktem jest jedynie to, że AstraZeneca miała zakłócenia w dostawach ok. 2 tygodnie temu i myśmy priorytetowo - zresztą tak, jak robimy to w przypadku każdej innej szczepionki - obsługiwali szczepienia 2 dawek z tych bieżących dostaw. Taką procedurę stosujemy za każdym razem, kiedy jest jakieś zakłócenie właśnie w dostawie - mówił Michał Kuczmierowski.

Jak wyjaśnił, w takiej sytuacji, kiedy obsługa drugich dawek jest realizowana z bieżących dostaw, mniej dawek jest przeznaczanych na pierwsze dawki. Ale - dodał - dla pacjentów nie ma tutaj żadnego ryzyka, żadnych problemów.

- Można się normalnie zapisać również na szczepienia AstraZenecą, ponieważ te szczepionki są w dyspozycji punktów szczepień w całej Polsce. W żadnym stopniu drugie dawki też nie są zagrożone - mówił Michał Kuczmierowski.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
08:31 PR24_mp3 2021_06_10-17-50-22_Kuczmierowski.mp3 Michał Kuczmierowski o szczepieniach preparatem AstraZeneca ("Temat dnia / Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Aleksander Ziemiańczyk
Gość: Michał Kuczmierowski (prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych)
Data emisji: 10.06.2021
Godzina emisji: 17.50

PAP/PR24/jmo

Czytaj także

Prof. Gielerak o walce z COVID-19: o sukcesie będziemy mogli mówić po zaszczepieniu ok. 30 mln Polaków

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 14:28
- O sukcesie walki z pandemią będziemy mogli sobie powiedzieć wtedy, kiedy zostanie zaszczepionych 28-30 mln Polaków, bo taki jest poziom odporności zbiorowej. Ważne jest to, żeby udało nam się to zrobić do końca sierpnia. Wtedy będziemy mogli ocenić sytuację epidemiczną - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Takie pomysły nie są nawet rozważane". RARS o rzekomym wstrzymaniu szczepień preparatem AstraZeneki

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 21:33
Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych dementuje informacje o wstrzymaniu szczepień preparatem AstraZeneca. Takie pomysły nie są nawet rozważane – podkreśliła Agencja w komunikacie. Z powodu problemów z dostawami szczepionek AstraZeneca zdecydowano o priorytecie szczepień drugą dawką – dodano.
rozwiń zwiń