X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Baranowski: najpilniej trzeba się przyglądać spotkaniu Bidena z Putinem

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 21:18
- Jeśli chodzi o obawy, to tutaj zdecydowanie przychodzi do głowy szczyt Joe Bidena z Władimirem Putinem, który jest najbardziej "innym" spotkaniem, niż wszystkie pozostałe. Trzeba pilnować tego, jak dokładnie wygląda język, jak wygląda konferencja prasowa, co zostało podpisane - mówił w Polskim Radiu 24 amerykanista Michał Baranowski, dyrektor The German Marshall Fund of the United States, komentując wizytę Joe Bidena w Europie.
Joe i Jill Biden przybyli do Europy
Joe i Jill Biden przybyli do EuropyFoto: PAP/EPA/NEIL HALL / POOL

Rozpoczęła się ośmiodniowa wizyta Joe Bidena w Europie. Pierwszym jej punktem było czwartkowe spotkanie z brytyjskim premierem Borisem Johnsonem. W piątek w Carbis Bay rozpocznie się trwający do niedzieli szczyt państw G7. W czasie szczytu amerykański prezydent weźmie udział w rozmowach wszystkich przywódców oraz będzie odbywał z nimi rozmowy dwustronne. W niedzielę wieczorem Biden odleci do Brukseli, gdzie w poniedziałek odbędzie się szczyt przywódców państw NATO. Amerykański prezydent ma wziąć udział także w szczycie USA-UE. W środę 16 czerwca w Genewie Biden spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. W Polskim Radiu 24 o wizycie mówił amerykanista Michał Baranowski.

Biden PAP-1200.jpg
Irena Lasota: w relacjach z Rosją Joe Biden wykazuje się naiwnością

Ekspert, pytany o szanse i zagrożenia związane z wizytą Joe Bidena w Europie, przynajmniej z perspektywy Polski, stwierdził, że z największą uwagą powinniśmy śledzić szczyt NATO. Ten jest dla nas - jak powiedział - najważniejszy, ponieważ to "odnowienie obecności Stanów Zjednoczonych w Sojuszu, nadszarpnięte podczas prezydentury Trumpa".

- Jeśli chodzi o obawy, to tutaj zdecydowanie przychodzi do głowy najbardziej szczyt z Władimirem Putinem, który jest tak naprawdę najbardziej "innym" spotkaniem, niż te wszystkie pozostałe, ponieważ wszystkie pozostałe to są spotkania prezydenta Bidena z sojusznikami - mówił Michał Baranowski.

- A z Władimirem Putinem, to jest tak naprawdę spotkanie z wrogą osobą. Rosja bardzo dużo ma teraz napięć z Waszyngtonem, jest bardzo dużo pozycji, które te dwa kraje dzielą. Tutaj trzeba pilnować tego i uważać na to, jak dokładnie wygląda język, jak wygląda konferencja prasowa, co zostało podpisane, a co nie zostało powiedziane podczas tego spotkania - wyjaśnił ekspert.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
25:16 PR24_mp3 2021_06_10-20-33-46_Baranowski.mp3 Michał Baranowski o wizycie Joe Bidena w Europie ("Temat dnia / Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Krzysztof Grzybowski
Gość: Michał Baranowski (amerykanista, dyrektor The German Marshall Fund of the United States)
Data emisji: 10.06.2021
Godzina emisji: 20.33

PR24/jmo

Czytaj także

"To jednak Ameryka jest potęgą". Dr Krzysztof Rak o spotkaniu Biden-Putin

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 19:07
- Jak ktoś ma siłę, to może uderzyć pięścią w stół, figury z szachownicy spadną i gra się skończy. Jedynym supermocarstwem nadal pozostają USA. To z Ameryką wszyscy muszą się liczyć - mówił w Polskim Radiu 24 historyk dr Krzysztof Rak. W środę 16 czerwca w Genewie prezydent USA Joe Biden spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Winkler: interesy amerykańskie i brytyjskie są do siebie bardzo zbliżone

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 19:23
W czwartek po południu rozpoczęło się spotkanie prezydenta USA Joe Bidena z brytyjskim premierem Borisem Johnsonem. Rozmowy obu przywódców odbywają się w Carbis Bay, małej miejscowości w Kornwalii. To tam następnego dnia zacznie się szczyt państw grupy G7.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zaprzecza deklaracjom o konsultowaniu decyzji z sojusznikami". Szef MSZ o podejściu USA do budowy Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 19:44
Minister Spraw Zagranicznych Zbigniew Rau powiedział, że o zmianie stanowiska Stanów Zjednoczonych w sprawie sankcji wobec firm budujących Nord Stream 2 dowiedział się z mediów, podobnie jaki inni szefowie dyplomacji z naszego regionu.
rozwiń zwiń