X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To nasi bohaterowie". Rusłan Szoszyn o więźniach politycznych reżimu Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 15:16
- Andrzej Poczobut bez wątpienia jest bohaterem naszych czasów. Tak samo jak Andżelika Borys i każdy, kto przeżywa te wszystkie tragedie i koszmar, który funduje im reżim Łukaszenki - powiedział w Polskim Radiu 24 Rusłan Szoszyn z "Rzeczpospolitej".
Andrzej Poczobut
Andrzej PoczobutFoto: zpb.org.pl

Portal belsat.eu donosi, że działacz Związku Polaków na Białorusi Andrzej Poczobut ma być prześladowany za odmowę wyjazdu do Polski. Tak ma wynikać z treści listu, który otrzymała żona Poczobuta, i którego treść cytuje w mediach społecznościowych. Równocześnie skazany zasugerował w nim, że dostał taką propozycję, jednak ją odrzucił.

Jakub Wiech scr 1200.jpg
Białoruś wstrzymuje dostawy ropy do Polski. Wiech: to przerwa spowodowana rutynową kontrolą

- Jak potwierdzają bliscy Andrzeja Poczobuta - jego żona - dla niego opuszczenie własnego kraju, swojej ojczystej ziemi, w jednym kierunku i na zawsze, nie wchodzi w grę - przypomniał Szoszyn. 

- Poczobut to nie jest nowicjusz w białoruskiej rzeczywistości. To jest człowiek, który już wcześniej doświadczał presji, przesłuchań i pobytu w więzieniach, więc reżim na pewno nie będzie miał z nim łatwo, chyba że wyrzuci go siłą za granicę w kajdankach. Taka sytuacja jest możliwa - podkreślił dziennikarz "Rzeczpospolitej". 

Posłuchaj
21:02 PR24_mp3 2021_06_10-14-07-18.mp3 Rusłan Szoszyn o sytuacji Polaków zatrzymanych przez reżim Łukaszenki ("Temat dnia/Gość PR24") 

- Widzimy, że reżim pozbywa się wszystkich, których nie chce mieć i niewykluczone jest to, że taka sytuacja może mieć miejsce. Teraz od obrońców praw człowieka dowiadujemy się, że więźniom politycznym proponują pisanie tzw. listów do przywódcy z prośbą o ułaskawienie, w zamian za co otrzymają wolność. Tylko nie do końca wiadomo, czy ta wolność zostanie im zwrócona, czy tylko to jest taka gra, że Łukaszenka "uwolnił" np. 50 więźniów politycznych, ale "musicie ich przyjąć w Polsce". Takiej sytuacji nie wykluczam - podsumował gość audycji.                    

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Rusłan Szoszyn ("Rzeczpospolita")

Data emisji: 10.06.2021

Godzina emisji: 14.07

kmp

Czytaj także

Prezydent: należy dołożyć wszelkich starań, aby wymusić na Rosji przestrzeganie prawa międzynarodowego

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 11:53
- Polska obejmuje w przyszłym roku przewodnictwo w OBWE i będziemy te tematy na forum OBWE na pewno podnosić - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Tbilisi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To dopiero początek". Szef niemieckiego MSZ o sankcjach wobec Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 15:44
Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas oświadczył, że czasy gotowości do dialogu z władzami w Mińsku się skończyły. Szef niemieckiego MSZ mówił o tym przed spotkaniem ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej w Lizbonie. Polityk SPD dodał, że po porwaniu przez białoruski reżim samolotu Ryanair władze w Mińsku czeka "spirala sankcji".
rozwiń zwiń