X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Indoktrynacja przedszkolaków w Dobczycach. Marian Kowalski: to hucpa KOD-u

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 12:29
- Dobra wiadomość z "Tour de Konstytucja" jest taka, że na tę hucpę kodziarską nikt po dobroci nie pójdzie. I to jest dobra wiadomość, że nie ma to społecznego poparcia. Zła z kolei jest taka, że państwo polskie zatrudnia osoby, które prowadzą działalność antypaństwową. Na to żaden porządny rząd, żadne porządne państwo nie może sobie pozwolić - powiedział w Polskim Radiu 24 Marian Kowalski (MarianTV). Gościem audycji była również Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (DzieńdobryBiałystok.pl).
Marian Kowalski
Marian Kowalski Foto: PR24/AK

Jak donosi portal wpolityce.pl Tour de Konstytucja, czyli polityczna i obwoźna impreza "kasty" sędziowskiej, KOD, prokuratorów i Strajku Kobiet miała wyjątkowo słabą frekwencję. W Dobczycach, na plac, gdzie przemawiał m.in. sędzia Żurek sprowadzono dzieci z przedszkola oraz lokalnej szkoły podstawowej. Nagraniem z dziećmi chwali się Komitet Obrony Demokracji. W trakcie "wykładu" dzieci usłyszały, że walka z turystyką aborcyjną jest niezgodna z konstytucją.

youtube barbara nowak 1200.jpg
Dzieci na wiecu KOD w Dobczycach. Małopolska Kurator Oświaty: to skandal, wyciągnę konsekwencje

- Sytuacja jest dosyć komiczna w mojej ocenie, dlatego że cały ten Tour de Konstytucja, ten rajd po Polsce odbywa się z inicjatywy Rzecznika Praw Obywatelskich, który nadal zajmuje stanowisko niezgodnie z konstytucją, od tego należałoby zacząć. Wypadałoby, żeby cała ta pielgrzymka, która jeździ po Polsce, zaczęła w końcu tłumaczyć, dlaczego pan Bodnar nadal zajmuje stanowisko RPO - podkreśliła Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska. 

- W Polsce jest przepis, który mówi bardzo wyraźnie, że na wszelkie dodatkowe zajęcia, wyjścia itp. musi być zgoda rodzica. Rodzic musi wiedzieć, gdzie jego dziecko trafia, co się z nim dzieje poza tym, co jest w planie zajęć szkolnych. Tutaj musi być wyraźna zgoda. Jeżeli sędziowie nie znają prawa w tym zakresie, to jaka jest jakość tego przekazu - pytała dziennikarka.   

- To, że są to zaangażowane zlewaczałe nauczycielki, w ogóle nie dziwi, bo to środowisko od dawna jest mocno skompromitowane w oczach normalnych ludzi. Nie można jednak pozwolić im na to, by uprawiały polityczną pedofilię - zaznaczył Kowalski.

Posłuchaj
23:01 PR24_mp3 2021_06_10-10-36-19.mp3 Goście M. Rachonia o incydencie w Dobczycach z udziałem dzieci ("Temat dnia/Gość PR24")
 

- W sprawie Tour de Konstytucja musi zadziałać kurator i Ministerstwo Edukacji i Nauki, a także prokuratura. Pozostaje pytanie, jak ma działać prokuratura, skoro sami jej przedstawiciele biorą udział w działalności antypaństwowej? - podsumował gość audycji. 


Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń 

Goście: Marian Kowalski (MarianTV), Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (DzieńdobryBiałystok.pl)

Data emisji: 10.06.2021

Godzina emisji: 10.36

kmp

Czytaj także

"Zadaniem szkoły jest nauka i wychowanie, a nie demoralizacja". Wiceszef MEiN o projekcie Lewicy

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 16:19
- Zadaniem szkoły jest nauka i wychowanie, a nie indoktrynacja i demoralizacja - tak wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski skomentował propozycje Lewicy ws. wprowadzenia edukacji seksualnej w szkole.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedszkolaki musiały słuchać przemówienia o polityce i aborcji. Zdecydowana reakcja ministra edukacji

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 21:55
- Byliśmy świadkami absolutnego skandalu. Już jutro będzie kontrola w szkole - powiedziała małopolska kurator oświaty Barbara Nowak, pytana przez wPolityce.pl o udział przedszkolaków w "Tour de Konstytucja". - Natychmiast zainterweniuję i użyję wszystkich narzędzi, które mam do dyspozycji - zapowiedział także minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń