X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Kleiber o kolekcji 93 płyt Polskiego Radia: to trzeba upamiętnić, upubliczniać i o tym mówić

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 15:05
- Jest to bardzo ważne symbolicznie wydarzenie, ponieważ to, co mówili politycy w roku 1939, ma znaczenie także dzisiaj i także dla młodych pokoleń - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, przewodniczący Polskiego Komitetu ds. UNESCO.
Prof. Michał Kleiber
Prof. Michał KleiberFoto: PR24
Płyty przemówienie Starzyńskiego029_ Archiwum Polskiego Radia.jpg
Kolekcja płyt Polskiego Radia z nagraniami z września 1939 roku wpisana na Listę Krajową UNESCO

Kolekcja 93 oryginalnych, stalowych płyt gramofonowych Polskiego Radia z nagraniami z września 1939 roku została wpisana na Listę Krajową programu UNESCO "Pamięć świata". 

- To jest bardzo ważne wydarzenie, w jakimś sensie także symboliczne. Trzeba powiedzieć, że program "Pamięć Świata", to jest program UNESCO, który ma już prawie 30 lat i jest nakierowany na podejmowanie działań służących zachowaniu, ratowaniu i udostępnianiu dokumentów - podkreślił. Jak wymienił, należą do nich między innymi rękopisy, druki, dokumenty audiowizualne. Są to takie dokumenty, które mają znaczenie "historyczne lub cywilizacyjne".

Posłuchaj
18:10 PR24_mp3 2021_06_08-14-09-47.mp3 Prof. Michał Kleiber: program nakierowany na podejmowanie działań służących zachowaniu, ratowaniu i udostępnianiu (Polskie Radio 24)

"Bardzo prestiżowa lista"

- Na międzynarodowej liście w tej chwili mamy 17 pozycji polskich, ale mamy też listę krajową, na którą właśnie wpisujemy wspomnianą kolekcję 93 płyt Polskiego Radia - powiedział. - Jest to pierwszy raz, kiedy na tę listę trafiają materiały dźwiękowe - dodał. 

Zdaniem prof. Michała Kleibera, "jest to bardzo ważne symbolicznie wydarzenie, ponieważ to, co mówili politycy w roku 1939, we wrześniu, ma znaczenie także dzisiaj i także dla młodych pokoleń". - To trzeba upamiętnić, trzeba upubliczniać i o tym mówić - podkreślił.  

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia 

Prowadzący: Antonii Trzmiel 

Gość: prof. Michał Kleiber (były prezes PAN, przewodniczący Polskiego Komitetu ds. UNESCO)

Data emisji: 08.06.2021

Godzina emisji: 14.09

jb 

Czytaj także

Pięć dzieł Heweliusza wpisanych na listę krajową Programu UNESCO "Pamięć Świata"

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 14:22
Pięć dzieł Jana Heweliusza zostało wpisanych na Polską Listę Krajową Programu UNESCO "Pamięć Świata". Wśród nich są unikatowe egzemplarze dzieł "Selenographia" i "Machina coelestis", zawierające dedykacje autora i ryciny kolorowane przez samego astronoma.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pamięć świata". Wyjątkowe płyty Polskiego Radia wpisane na Listę Krajową UNESCO

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 16:30
Kolekcja 93 oryginalnych, stalowych płyt gramofonowych Polskiego Radia z nagraniami z września 1939 roku została wpisana na Listę Krajową programu UNESCO "Pamięć świata". Pierwszy raz na tę prestiżową listę trafiły materiały dźwiękowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyty Polskiego Radia na liście UNESCO. "Sensacyjne odkrycie"

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 13:33
- Przez 40 lat po wojnie płyty te były oficjalnie zaginione - mówił w "Poranku Dwójki" Stefan Kruczkowski, reżyser dźwięku z działu realizacji konserwacji i digitalizacji Archiwum Polskiego, o kolekcji płyt Polskiego Radia wpisanej na Listę Krajową programu UNESCO "Pamięć świata". 
rozwiń zwiń