X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prezes Fundacji Republikańskiej: prędzej czy później dojdzie do kompromisu ws. Turowa

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 13:40
Gościem Polskiego Radia 24 był Marek Wróbel, prezes Fundacji Republikańskiej, który komentował m.in. sprawę kopalni Turów. - (...) Nie spodziewam się, żeby tutaj do kompromisów w końcu nie doszło. W końcu wszystkie strony mają w tym interes - stwierdził.
Kopalnia Turów
Kopalnia TurówFoto: Lukasz Barzowski/Shutterstock

Czeski rząd zapowiedział, że nie wycofa skargi z TSUE w sprawie kopalni Turów i będzie wnioskować o 5 mln euro kary za każdy dzień zwłoki w wykonaniu przez Polskę postanowienia Trybunału o wstrzymaniu wydobycia w kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Turów.

Turów-protesty1200/Forum
"Tu chodzi o naszą suwerenność". Jarosław Grzesik o sprawie kopalni Turów

- Tak czy inaczej kompromis będzie - nie mam co do tego wątpliwości. Wydaje się, że nasza strona jednak pospieszyła się z ogłoszeniem sukcesu. Podejrzewam, że było tak, że strona czeska w rozmowach zasugerowała, że jest gotowa do wycofania pozwu i nasi politycy, krótko mówiąc, najprawdopodobniej nieco przedwcześnie to ogłosili -ocenił prezes Fundacji Republikańskiej. 

- Spodziewam się, że nasi bracia Czesi, być może zresztą zachęceni przez innych braci, postanowili podbić stawkę i ugrać trochę więcej. Cóż, będzie nas trochę kosztowało. Natomiast nie spodziewam się, żeby tutaj do kompromisów w końcu nie doszło. W końcu wszystkie strony mają w tym interes - podkreślił Marek Wróbel.  

Opozycja chce wyjaśnień od rządu 

Z kolei posłowie Lewicy domagają się, aby na najbliższym posiedzeniu Sejmu premier Mateusz Morawiecki przedstawił informację w sprawie kar dla Polski za każdy dzień zwłoki w wykonaniu przez Polskę postanowienia TSUE o wstrzymaniu wydobycia w kopalni Turów.

Na zorganizowanej we wtorek przed siedzibą kancelarii premiera konferencji prasowej odnieśli się do zapowiedzi rządu czeskiego, że będzie wnioskować o 5 mln euro kary za każdy dzień zwłoki w wykonaniu przez Polskę postanowienia Trybunału Sprawiedliwości UE o wstrzymaniu wydobycia w kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Turów.

Posłuchaj
25:24 PR24_mp3 2021_06_08-11-33-37.mp3 Marek Wróbel o kopalni Turów ("Temat dnia/Gość PR24") 

- Domagamy się, żądamy, aby 15 czerwca, na najbliższym posiedzeniu Sejmu podczas informacji na temat sytuacji w Turowie wyszedł pan premier Morawiecki i powiedział prawdę Polkom i Polakom, czy rzeczywiście nas jest stać, żeby płacić te kary, jakie zaniedbania zostały poczynione i jakie działania są realizowane teraz, bo nas te mgliste zapewnienia, że wszystko jest dobrze, wszystko jest pod kontrolą i lada moment rozwiązujemy problem, w ogóle nie interesują i w ogóle nie satysfakcjonują - powiedział wiceszef klubu Lewicy Tomasz Trela. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki 

Gość: Marek Wróbel (Fundacja Republikańska)

Data emisji: 08.06.2021

Godzina emisji: 11.33

kmp

Czytaj także

"Takich rzeczy po prostu się nie robi". Karol Karski o skardze Czech ws. kopalni Turów

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 07:47
- Jestem zniesmaczony działaniem strony czeskiej, skarga międzypaństwowa przed TSUE jest rzadkością. Takich rzeczy nie robi się przy prawidłowo funkcjonujących relacjach sąsiedzkich - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Karski, europoseł (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Decyzja niebezpieczna dla obywateli UE". Anna Kwiecień o stanowisku TSUE ws. kopalni Turów

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 09:35
- Tego rodzaju środka zapobiegawczego nie można stosować w przedmiocie zamknięcia kopalni. To pokazuje, że TSUE potrafi podjąć decyzję pozbawioną zdrowego rozsądku - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Kwiecień (PiS). W audycji wziął również udział Stefan Krajewski (PSL).
rozwiń zwiń