X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Tomasz Karauda: należy zaszczepić młodzież, aby nie stanowiła zagrożenia dla innych

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 20:57
- Trzeba zabezpieczyć tę grupę, aby nie stanowiła zagrożenia dla osób, które COVID-19 mogą przechodzić ciężej. Chodzi o tę część społeczeństwa, która się nie chce zaszczepić - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Karauda z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Piotr Polak

Rozpoczęły się zapisy na szczepienia dla młodzieży w wieku 12-15 lat. Nastolatka na szczepienia można zarejestrować m.in. przez bezpłatną infolinię 989, e-rejestrację na stronie pacjent.gov.pl lub bezpośrednio w punkcie szczepień. 

Warszawa ulica 1200.jpg
Prof. Piotr Religa: osoby zaszczepione też mogą zarażać innych

- Co do zasady nastolatki powinny być szczepione. Bo z tego, co wiemy, jak obserwujemy przenoszenie się wirusa w społeczeństwie, to widzimy, że wtedy kiedy otwierano szkoły, kiedy w szkołach było bardzo dużo dzieci, wtedy ten wirus był przenoszony bardzo łatwo do domów, w których czekali rodzice i dziadkowie, a w szkołach - nauczyciele. I to był rzeczywiście poważny problem - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Karauda. 

Posłuchaj
23:09 PR24_mp3 2021_06_07-20-06-16.mp3 Dr Tomasz Karauda o szczepieniach (Temat dnia)

 

Jak zaznaczył, "trzeba zabezpieczyć tę grupę - tak, aby oni nie stanowili zagrożenia dla osób, które mogą przechodzić ciężej COVID-19". - Chodzi o tę część społeczeństwa, która się nie chce szczepić - podkreślił. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia 

Prowadzący: Piotr Wąż

Gość: dr Tomasz Karauda 

Data emisji: 7.06.2021

Godzina emisji: 20.06

PR24 

Czytaj także

Prof. Religa: szczepionki nie zapobiegają zakażeniu. Sprawiają, że przebieg choroby jest łagodniejszy

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 12:10
- Szczepionki powodują, że przebieg choroby jest znacznie łagodniejszy. Nie zapobiegają natomiast zakażeniu w ogóle - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Religa z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. 
rozwiń zwiń