X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Cennik prof. Grodzkiego? Wikło: 10 tys. złotych skracało termin operacji do 3 dni

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 16:15
- Za kolejne 10 tysięcy można było mieć pewność, że ten wspaniały chirurg osobiście będzie operował - tak wynika z tych zeznań, które śledczy zebrali. A za 5 tysięcy można było mieć pewność, że będzie asystował przy tej operacji - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy Marcin Wikło z tygodnika "Sieci" pytany o ustalenia dotyczące sprawy Tomasza Grodzkiego.
Marcin Wikło
Marcin WikłoFoto: PR24/AK

Prokuratura ma obszerny materiał dowodowy, który zawiera zeznania prawie dwustu osób, które świadczą przeciw marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu. Dziennikarze Tygodnika Sieci informują jednak, że prokuratura nie może kontynuować czynności oraz postawić zarzutów i skierować do sądu aktu oskarżenia, gdyż Senat nie zajął się wnioskiem o uchylenie immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu. W Polskim Radiu 24 o sprawie mówił jeden z autorów materiału w "Sieci", dziennikarz śledczy Marcin Wikło.

tomasz grodzki free tt 1200  .jpg
Nowe informacje ws. immunitetu Grodzkiego. Ujawniono, co jest we wniosku prokuratury

"Chodzi o grubą gotówkę"

Gość PR24 zwrócił uwagę na to, że wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu Tomasza Grodzkiego formalnie czeka na rozpatrzenie przez wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza, ale realnie - jego zdaniem - "panuje" nad nim sam marszałek Senatu. I - jak powiedział - wcale nie dziwi się, że Tomaszowi Grodzkiemu zależy, by ten wniosek nie trafił nawet do innych senatorów.

- W tym wniosku opisane są - co podnoszą bardzo głośno obrońcy Tomasza Grodzkiego - "zaledwie" cztery przypadki przyjęcia korzyści majątkowej przez ówczesnego dyrektora szpitala i ordynatora oddziału torakochirurgii w szpitalu Szczecin-Zdunowo. Cztery przypadki, które nie zostały przedawnione. Większość spraw już pochodzi z takich lat, że się przedawniły, ale te cztery nie. One są świetnie udokumentowane przez śledczych, to jest bardzo wiele zeznań wzajemnie się potwierdzających - mówił Marcin Wikło.

Jak podkreślił dziennikarz, "chodzi o grubą gotówkę". - Niejednokrotnie - i to było dla mnie tak naprawdę największym szokiem - chodziło chyba o ostatnie pieniądze, które ludzie w tragicznej sytuacji zanosili wspaniałemu lekarzowi. Bo nikt nie ma wątpliwości co do tego, że Tomasz Grodzki to specjalista - mówił.

Czytaj również:

senat grodzki free tt 1200 .jpg
"Łamanie zasad państwa prawa". Bogdan Pęk o sprawie uchylenia immunitetu marszałkowi Grodzkiemu

"Cennik" prof. Grodzkiego

Marcin Wikło mówił, jaki był sposób działania prof. Tomasza Grodzkiego w okresie jego pracy w szpitalu Szczecin-Zdunowo. Wyjaśnił, że przychodzili do niego ludzie ze zdiagnozowanym rakiem płuc i słyszeli, że "bardzo jest ciężko, operacji nie można przeciągać, odkładać, a wiadomo jakie są terminy".

- Za 10 tysięcy taki termin dawało się skrócić do 3 dni. Za 10 tysięcy też można było mieć pewność, że ten wspaniały chirurg osobiście będzie operował - tak wynika z tych zeznań, które śledczy zebrali. A za 5 tysięcy można było mieć pewność, że będzie asystował przy tej operacji. Ot taki biznes w Szczecinie - mówił współautor artykułu.

Dziennikarz śledczy przytoczył też dwie dramatyczne historie pacjentów, spośród których jeden zmuszony był sprzedać nieruchomość za 50 tys. zł, żeby następnie 10 tys. oddać lekarzowi. Ostatecznie przed operacją zapłacił 5 tys., a resztę miał dopłacić po operacji, ale wówczas prof. Tomasz Grodzki stracił już zainteresowanie. Operacja się "średnio udała". Druga historia dotyczyła kobiety, która najprawdopodobniej oddawała ordynatorowi ostatnie pieniądze i w ostatniej chwili jej syn wyjął z koperty 3 tys. zł, żeby miała za co żyć gdyby operacja jednak się nie powiodła.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
09:04 PR24_mp3 2021_06_07-14-49-00_Wikło.mp3 Marcin Wikło o sprawie Tomasza Grodzkiego ("Temat dnia / Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Antoni Trzmiel
Gość: Marcin Wikło (dziennikarz śledczy, tygodnik "Sieci")
Data emisji: 07.06.2021
Godzina emisji: 14.49

IAR/PR24/jmo

Czytaj także

Terlecki: marszałek Senatu powinien zrzec się immunitetu i stanąć przed wymiarem sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 13:26
- Marszałek Senatu Tomasz Grodzki powinien zrzec się immunitetu i stanąć przed wymiarem sprawiedliwości - ocenił w poniedziałek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS), odnosząc się do wniosku szczecińskiej prokuratury, która chce Grodzkiego pociągnąć do odpowiedzialności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wniosek jest analizowany przez prawników. Sprawa immunitetu Tomasza Grodzkiego może trwać tygodniami

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 13:11
Wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego jest analizowany przez senackich prawników, którzy sprawdzają, czy spełnia on wymogi formalne - wynika z informacji PAP. Nawet jeśli nie zostanie odesłany wnioskodawcy, cała procedura może potrwać jeszcze kilka tygodni.
rozwiń zwiń