X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Duklanowski ws. "kopert Grodzkiego": jest materiał dowodowy na postawienie zarzutów

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 12:11
- Większość ze zdarzeń korupcyjnych dotyczących prof. Tomasza Grodzkiego uległa przedawnieniu, ale prokuraturze udało się wyodrębnić cztery przypadki, na podstawie których można pociągnąć marszałka do odpowiedzialności - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Duklanowski, dziennikarz Polskiego Radia Szczecin i "Gazety Polskiej". 
Tomasz Duklanowski
Tomasz DuklanowskiFoto: PR24/AK

Gość PR24 to dziennikarz, który rozpoczął redakcyjne śledztwo w sprawie tzw. kopert marszałka Tomasza Grodzkiego. O sprawie przypomina też tygodnik "Sieci". W jego najnowszym wydaniu znalazły się szokujące zeznania świadków w śledztwie dotyczącym korupcyjnych podejrzeń wobec prof. Tomasza Grodzkiego. Dziennikarze informują jednak, że prokuratura nie może kontynuować czynności oraz postawić zarzutów i skierować do sądu aktu oskarżenia, gdyż Senat nie zajął się wnioskiem o uchylenie immunitetu marszałkowi.

senat grodzki free tt 1200 .jpg
"Łamanie zasad państwa prawa". Bogdan Pęk o sprawie uchylenia immunitetu marszałkowi Grodzkiemu

- Prokuraturze i CBA udało się przesłuchać do tej pory 200 osób, pacjentów szpitala, którego ordynatorem, a później dyrektorem był prof. Tomasz Grodzki, który z kolei miał przyjmować korzyści majątkowe za to, że albo przyśpieszył operację, albo sam ją wykonywał - przypomniał dziennikarz.

"Korupcja w szpitalu była powszechna"

Dodał, że pierwsze przypadki korupcji dotyczą już lat 90., a z relacji świadków wynika, iż korupcja w szpitalu w Szczecinie-Zdunowie była powszechna. - Pacjenci wiedzieli, że aby operował ich prof. Tomasz Grodzki, muszą zapłacić. Uchodził za dobrego specjalistę, było wielu chętnych na jego usługi. Z materiału dowodowego wynika, że miał brać od 1500 do 7000 tysięcy złotych za operację - powiedział Tomasz Duklanowski.

Przypomniał, że większość z tych zdarzeń uległa przedawnieniu, ale prokuraturze udało się wyodrębnić cztery przypadki, w tym z lat 2006, 2009 oraz 2012. - One mogą stanowić materiał dowodowy na tyle mocny, że prokuratura może postawić marszałkowi Senatu poważne zarzuty - podkreślił dziennikarz.


Posłuchaj
12:25 PR24_mp3 2021_06_07-10-17-13.mp3 T. Duklanowski o tzw. kopertach T. Grodzkiego ("Gość PR24")

***


Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Tomasz Duklanowski (dziennikarz Polskiego Radia Szczecin i "Gazety Polskiej")

Data emisji: 07.06.2021

Godzina: 10:17

Czytaj także

Grodzki straci immunitet? Sakiewicz: musiałby się zgodzić, by mu go odebrano

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 11:30
- Jeżeli senatorowie opozycji będą chcieli głosować przeciwko pokrzywdzonym przez Tomasza Grodzkiego, to trzeba im powiedzieć, iż będą oni głosować przeciwko swoim wyborcom - mówił w Polskim Radiu 24 red. naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe informacje ws. immunitetu Grodzkiego. Ujawniono, co jest we wniosku prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 09:18
Szczegóły związane z uchyleniem immunitetu i przebiegiem śledztwa ws. marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, ujawnia tygodnik "Sieci". "Nie chodzi o czekoladki wręczane doktorowi jako sympatyczny gest wdzięczności, lecz ordynarne łapówki za miejsce na oddziale, przyspieszenie zabiegu bądź osobiste przeprowadzenie go przez powszechnie poważanego specjalistę" - można przeczytać na łamach czasopisma.
rozwiń zwiń