X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Strajk ostrzegawczy pielęgniarek. Ochman: to chyba pierwszy protest przeciwko podwyżkom

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 15:46
- Trzeba powiedzieć, że organizatorem tego protestu jest ogólnopolski związek zawodowy pielęgniarek i położnych.Nie jest to - wbrew temu, co próbuje się przekazać - protest całego środowiska medycznego, czy też wszystkich zawodów medycznych - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ Solidarność.
Maria Ochman
Maria Ochman Foto: PR24/JP

Ok. 40 szpitali w całej Polsce weźmie udział w strajku ostrzegawczym pielęgniarek i położnych protestujących przeciwko warunkom pracy i płacy - poinformowała w sobotę PAP przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Krystyna Ptok. W Polskim Radiu 24 sprawę komentowała Maria Ochman z Solidarności.

lekarz free 1200.jpg
CIR: rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o najniższym wynagrodzeniu w służbie zdrowia

Strajk przeciw podwyżkom?

Maria Ochman, zapytana o to, jaka jest przyczyna protestów i o co w nich chodzi, stwierdziła, że te pytania są trudne i chyba nawet ich uczestnicy i organizatorzy nie potrafią na nie odpowiedzieć. - To chyba po raz pierwszy protest przeciwko podwyżkom - mówiła Maria Ochman.

Dodała, że może się mylić, bo podobna sytuacja miała miejsce w latach 2006-2007, kiedy prof. Zbigniew Religa podpisywał rozporządzenia dotyczące podwyżek dla pielęgniarek, także wtedy przed Kancelarią Premiera było białe miasteczko. - Wtedy też wszyscy tak naprawdę zastanawiali się, o co tak do końca chodzi - dodała.

Czytaj również:

Kto protestuje?

- Czasami mam takie wrażenie, że nie zawsze chodzi o podwyżki, nie chodzi o to, żeby tego "króliczka" złapać, tylko być może żeby go gonić - mówiła Maria Ochman.

aduda F KPRM 1200.jpg
"Wyjdziemy z tej próby wzmocnieni". Prezydent podziękował medykom za poświecenie i profesjonalizm

- Trzeba powiedzieć, że organizatorem tego protestu jest ogólnopolski związek zawodowy pielęgniarek i położnych. I nie jest to - wbrew temu, co próbuje się przekazać - protest całego środowiska medycznego, czy też wszystkich zawodów medycznych - wyjaśniła.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:59 PR24_mp3 2021_06_06-14-33-32_Ochman.mp3 Maria Ochman o strajku ostrzegawczym pielęgniarek i położnych ("Temat dnia / Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Magdalena Złotnicka
Gość: Maria Ochman (przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność")
Data emisji: 06.06.2021
Godzina emisji: 14.33

PAP/PR24/jmo

Czytaj także

"Próba zintegrowania systemu". Maria Ochman o rozmowach z MZ ws. wynagrodzeń w służbie zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2021 15:34
- Wydaje się, że rządzący dostrzegają wreszcie (potrzebę), ale dostrzegli również szansę dla siebie i dla systemu, żeby stworzyć jeden dokument, jeden akt prawny, kompleksowy, systemowy, dla wszystkich pracowników (ochrony zdrowia) - mówiła w Polskim Radiu 24 przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" Maria Ochman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protest lekarzy rezydentów. Marek Król: poczuli, jaką siłę może mieć presja

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 09:26
- W tej sytuacji lekarze rezydenci nie powinni tego robić, ale moim zdaniem już jakiś czas temu zorientowali się, że presja może być bardzo skuteczna. Wykorzystują obecną sytuację, formułując swoje żądania - powiedział o proteście lekarzy rezydentów Marek Król, publicysta. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Jacek Liziniewicz i Tomasz Żółciak.
rozwiń zwiń