X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Wotum nieufności wobec obecnego kierownictwa PO" Prof. Kazimierz Kik o powrocie Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 20:06
- Musimy pamiętać o tym, że Tusk nie zostawił po sobie w Polsce dobrego polityka. Zostali wykonawcy jego woli. Debata wokół jego ewentualnego powrotu świadczy negatywnie o tych, którzy kierują PO. To jest wotum nieufności wobec obecnego kierownictwa Platformy Obywatelskiej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Prof. Kazimierz Kik
Prof. Kazimierz KikFoto: PR24/AK

Jak czytamy na portalu wpolityce.pl, środowiska związane z opozycją rozważają scenariusz powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Miałby on wystartować w wyborach uzupełniających do Senatu, a w przypadku sukcesu - zostać marszałkiem izby wyższej parlamentu. "Z tej pozycji atakowałby rząd, prowadził kampanię wyborczą, jednoczył opozycję, szukał szansy na wcześniejsze wybory parlamentarne" - napisano.

tusk forum 1200 .jpg
Schetyna: Tusk jest gotowy wrócić, mógłby spełnić rolę integrującą opozycję

Zdaniem prof. Kazimierza Kika Tusk "może wrócić", ale "jest politykiem po przejściach". - Kusi go rewanż na Jarosławie Kaczyńskim. Nie wiem, czy jego przejścia stwarzają większy poziom wiarygodności dla większości wyborców polskich - ocenił. 

"Rodzaj odgrzewanego kotleta"

- To jest rodzaj odgrzewanego kotleta. W polityce szukamy szans rozwoju, szukamy czegoś nowego, natomiast powrót do tego, co Polacy już raz odrzucili, to tak troszeczkę pachnie zabawą polityków - zauważył Kazimierz Kik. 

Odnosząc się do "medialnego scenariusza" powrotu Donalda Tuska, politolog zaznaczył, że to nie jest tuzinkowy polityk. - Nawet gdyby chciał wrócić do senatu, to nie byłoby to zubożenie polskiej polityki, tylko jej wzbogacenie. Zmobilizowałoby to przeciwników PO do jeszcze skuteczniejszych działań - mówił.

Czytaj także:

W opinii prof. Kazimierza Kika paradoksalnie powrót Donalda Tuska byłby "dobrą informacją dla Szymona Hołowni". - Wraca polityk, który zostawił Polskę w trudnym momencie i poszybował na stanowiska w UE, wraca twórca linii politycznej, która przegrała 2015 roku - stwierdził politolog.

- Za dużo jest tych negatywnych przesłanek - dodał.


Posłuchaj
22:11 Profesor Kazimierz Kik.mp3 Prof. Kazimierz Kik m. in. o powrocie Donalda Tuska ("Temat dnia/Gość PR24")

 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Krzysztof Grzybowski
Goście: prof. Kazimierz Kik (politolog, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach)
Data emisji: 05.06.2021
Godzina emisji: 17:05

nt

Czytaj także

Prof. Kazimierz Kik: nie sądzę, żeby Rafał Trzaskowski nadrobił dotychczasowe straty PO

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 21:10
- W Polakach rozbudza się tęsknota za kandydatem, który byłby prezydentem wszystkich Polaków, a nie partyjnym - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Wybranowski: Platforma Obywatelska pogrążona jest w głębokim kryzysie od 2014 r.

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 09:34
- Platforma Obywatelska dzisiaj jest partią, która ma problem z własną tożsamością polityczną - nie jest w stanie zorientować się, czy jest partią "na lewo", "na prawo", czy może partią centrum - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Wojciech Wybranowski. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Rafał Woś i dr Bartosz Machalica.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Chwedoruk: z powrotu Tuska najbardziej ucieszą się w PiS

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 15:05
- Można byłoby skoncentrować kampanie wyborcze na prostym kontraście między obecną rzeczywistością i czasami Donalda Tuska. Dla części wahających się wyborców mogłoby to zadziałać mobilizująco. Natomiast krótkoterminowo powrót Tuska pogłębiłby zamieszanie po stronie opozycji - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Rafał Chwedoruk, politolog.
rozwiń zwiń