X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Łukasz Kobeszko: dla Swiatłany Cichanouskiej ważne są spotkania ze wszystkimi siłami politycznymi

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 13:46
- Trzeba zwrócić uwagę na pewną logikę, w której mimo wszystko działa Swiatłana Cichanouska. Dla niej ważne są spotkania generalnie z przedstawicielami wszystkich sił politycznych, które rządzą, bądź są w opozycji, wszystkich sił politycznych, które są znaczące w krajach Unii Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Kobeszko z Nowej Konfederacji.
Swiatłana Cichanouska podczas uroczystości wręczenia jej nagrody im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego
Swiatłana Cichanouska podczas uroczystości wręczenia jej nagrody im. Jana Nowaka-JeziorańskiegoFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Belwederze z liderką białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską i represjonowanymi przedstawicielkami mniejszości polskiej w tym kraju. Swiatłanie Cichanouskiej towarzyszył jej główny doradca Paweł Łatuszka. Później Swiatłana Cichanouska wraz z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim wzięła udział w uroczystości odsłonięcia pomnika Solidarności w Warszawie. Sprawę skomentował na Twitterze wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki, który stwierdził, że "jeżeli Swiatłana Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników". W Polskim Radiu 24 piątkowe wydarzenia komentował Łukasz Kobeszko z Nowej Konfederacji.

śniadanie 5 czerwca 1200.jpg
Sellin: sprawa białoruska powinna łączyć całą polską elitę polityczną

"To zdobywanie poparcia"

Gość PR24 stwierdził, że wypowiedź wicemarszałka Terleckiego była nieprzemyślana i nazbyt emocjonalna. Jak stwierdził, wpis polityka może być zrozumiały na płaszczyźnie psychologicznej, tzn. że szef klubu PiS poczuł się dotknięty spotkaniem liderki białoruskiej opozycji z Rafałem Trzaskowskim.

- Trzeba zwrócić uwagę na pewną logikę, w której mimo wszystko działa Swiatłana Cichanouska. Otóż ona działa przede wszystkim na takiej płaszczyźnie i w takiej logice, że dla niej ważne są spotkania generalnie z przedstawicielami wszystkich sił politycznych, które rządzą, bądź są w opozycji, wszystkich sił politycznych, które są znaczące w krajach Unii Europejskiej - mówił Łukasz Kobeszko.

Jak wyjaśnił, spotkania z przedstawicielami obozu władzy oczywiście mają większe znaczenie, ale spotkania z opozycją, z partią tak silną, jak PO, także tak istotną na arenie europejskiej, to również ważne kontakty. - Z jej punktu widzenia to jest cały czas zdobywanie, pokazywanie, że jej ruch i ogólnie dążenia Białorusinów, mają szerokie poparcie wśród europejskich elit politycznych, niezależnie od tego, czy one są w danej chwili u władzy, czy w opozycji - wyjasnił Łukasz Kobeszko.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
20:01 PR24_mp3 2021_06_05-11-06-53_Kobeszko.mp3 Łukasz Kobeszko o Swiatłanie Cichanouskiej ("Temat dnia / Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Błażej Prośniewski
Gość: Łukasz Kobeszko (Nowa Konfederacja)
Data emisji: 05.06.2021
Godzina emisji: 11.06

PR24/jmo

Czytaj także

Cichanouska chce dobrze, ale brakuje jej politycznego wyczucia. Felieton Miłosza Manasterskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 06:27
Swiatłana Cichanouska przyjechała do Warszawy odkłamać antypolską propagandę Łukaszenki. Szkoda, że zabrakło jej doświadczenia politycznego, by nie dać się instrumentalnie wykorzystywać wiceprzewodniczącemu PO Rafałowi Trzaskowskiemu - pisze w swoim felietonie Miłosz Manasterski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartłomiej Wróblewski: ze strony liderów białoruskich na pewno potrzebna jest roztropność

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2021 12:45
- Głównym celem, który teraz mamy jest to, żeby Białoruś była wolna i społeczeństwo białoruskie samo mogło zdecydować o własnym losie - mówił w Polskim Radiu 24 Bartłomiej Wróblewski z Prawa i Sprawiedliwości. Gośćmi audycji "Sztuka Słuchania" byli także Wiceminister Obrony Wojciech Skurkiewicz, Marek Sawicki z PSL i Krzysztof Kwiatkowski, senator niezależny. 
rozwiń zwiń