X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szeremietiew: na Kremlu prawdopodobnie zapadła decyzja, by osłabić najważniejszą część flanki wschodniej

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 16:59
- Rosja liczy na to, że Polska spuści z tonu i przestanie przeszkadzać w jej marszu na Zachód, a częścią tego planu są działania przywódcy Białorusi, Aleksandra Łukaszenki - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony.
Romuald Szeremietiew
Romuald SzeremietiewFoto: PR24/AK

Gość PR24 skomentował sprawę wstrzymania startu polskiego samolotu PLL LOT w Petersburgu. Będzie ona badana pod kątem prawa międzynarodowego. Komentatorzy zwracają uwagę, że takie rzeczy rzadko dzieją się przypadkiem. Trudno spodziewać się tu zbiegu okoliczności.

Zdaniem gościa PR24, Polska znajduje się w interesującym położeniu, musi zachować ogromną czujność i stosownie do tego, co będzie się działo, reagować. Na Kremlu, jak dodał, prawdopodobnie zapadła decyzja o tym, by osłabić najważniejszą część flanki wschodniej, tę, która blokuje Rosji marsz na Zachód, a częścią tej flanki jest Polska.


shutterstock samolot lotnisko 1200.jpg
Ukraina uprzedza Białoruś o możliwych sankcjach za loty na Krym

"Zrobić porządek z Polską"

Dodał, że nie bez znaczenia jest tu rola przywódcy Białorusi, Alaksandra Łukaszenki. - On liczy na to, że jego władztwo uratuje Moskwa, więc wykonuje takie różne prace zlecone, w tym także wobec nas. Rosja zapewne uznała więc, że skoro prezydent USA już nie przeszkadza w budowie Nord Stream 2, to otwiera się pole do tego, by zrobić porządek z Polską - powiedział Romuald Szeremietiew.

Dodał, że aby tak się stało, jak chce Rosja, musiałoby dojść do kilku rzeczy, w tym do tego, że Warszawa zaczęłaby słuchać Berlina. - Po prostu spuściła z tonu i nie przeszkadzała temu, co Rosja sobie zaplanowała. O ile bowiem Moskwa niewiele mogła zrobić, kiedy prezydentem USA był Donald Trump, o tyle teraz to się zmieniło - podkreślił były wiceminister obrony.


Posłuchaj
20:50 PR24_mp3 2021_06_02-15-07-31.mp3 R. Szeremietiew o zatrzymaniu samolotu PLL LOT w Petersburgu ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Romuald Szeremietiew (były minister obrony)

Data emisji: 02.06.2021

Godzina: 15:07 

Czytaj także

Ciało działacza wydano z zabandażowaną głową, widać tylko usta. "Nie pierwsza taka śmierć za Łukaszenki"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 13:00
- Świat obudził się w nowej rzeczywistości. Porwanie samolotu lecącego z Aten do Mińska to akt terroryzmu państwowego - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Wład Kobets, białoruski działacz. Pytany o śmierć opozycjonisty Witolda Aszuraka w kolonii karnej w Szkłowie, mówi, że nie po raz pierwszy w katowniach reżimu Łukaszenki nagle umiera zdrowy, pełen sił człowiek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Modus operandi państw autokratycznych i ich służb". Przydacz o prowokacjach Białorusi i Rosji

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 10:29
- Możemy spodziewać się, że będzie więcej prowokacyjnych działań ze strony Rosji i Białorusi. To modus operandi tych państw i ich służb, które chcą zastraszyć swoje społeczeństwa i dopaść każdego opozycjonistę - ocenił w środę wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
rozwiń zwiń