X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Magdalena Gawin: mamy dobry czas dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 20:41
- Jesteśmy w UE, NATO, mamy rozwój gospodarczy, którego nie doświadczyliśmy w ostatnich 200 lat. Polska bardzo szybko się rozwija i modernizuje. Jesteśmy w dużo lepszym punkcie niż myślimy - powiedziała w Polskim Radiu 24 Magdalena Gawin, historyk i wiceminister kultury.
Magdalena Gawin
Magdalena Gawin Foto: PR24/AK

XXI wiek, bezpieczeństwo i kultura – to tematy 11. Kongresu Polska Wielki Projekt. Zamek Królewski w Warszawie, który po raz kolejny gości to wydarzenie, jest także jednym z głównych bohaterów tegorocznych spotkań. O punkcie, w którym obecnie znajduje się Polska, powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Magdalena Gawin.

Warszawa ulica 1200.jpg
Polacy w obliczu niebezpieczeństw. Prof. Łuczewski: rzadko zastanawiamy się, czy możemy tworzyć reguły gry

"Jesteśmy w lepszym punkcie niż myślimy"

Magdalena Gawin powiedziała, że Polska jest w czasie swojego największego rozkwitu. - Wbrew temu, co leje się z głośnej opozycyjnej melodii, mamy dobry czas dla Polski. Jesteśmy w UE, NATO, mamy rozwój gospodarczy, którego nie doświadczyliśmy w ciągu ostatnich 200 lat. Polska bardzo szybko się rozwija i modernizuje. Jesteśmy w dużo lepszym punkcie, niż myślimy - powiedziała.

- Są takie media, które kreślą jednoznacznie czarny obraz i chcą zohydzić wszystko, co dzieje się dobrego wokół nas. Musimy pamiętać, że obywatele widzą, iż żyje im się lepiej i to mimo pandemii, którą przeszliśmy relatywnie dobrze - dodała.

Gość Polskiego Radia 24 odniosła się także do sytuacji naszych sąsiadów. - Niepokoi nas to, co dzieje się na Wschodzie i ostatnie wypadki z Białorusią to jest wyraźny znak, że teraz graniczymy z reżimem, który posługuje się terroryzmem. To jest przestroga dla nas wszystkich, aby nasze spory nigdy nie urosły ponad to, co dla nas wspólne - podkreśliła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
10:17 PR24_mp3 2021_05_29-20-18-57.mp3 Magdalena Gawin o aktualnej sytuacji Polski ("Gość PR24")

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Magdalena Gawin (historyk, wiceminister kultury)

Data emisji: 29.05.2021

Godzina emisji: 20:20

dz

Czytaj także

Prof. Andrzej Zybertowicz: trzeba budować rozwój w cywilizowanym sporze

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 13:02
- Będziemy w tym samym kraju, w tej konfiguracji charakterów, postaw, w przyszłości. Jeśli tak, to trzeba np. zobaczyć, że lewica dzieli się na hiperindywidualistyczną, hedonistyczną i lewicę ze zdrowym rysem wspólnotowości. Tam są ludzie, z którymi można się spierać. Tak samo w Konfederacji. Z politycznego punktu widzenia z tymi wszystkimi ludźmi trzeba rozmawiać - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Zybertowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kongres Polska Wielki Projekt. Ludwika Ogorzelec z Nagrodą im. Lecha Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 16:35
Laureatką nagrody im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego Kongresu "Polska Wielki Projekt" została rzeźbiarka Ludwika Ogorzelec. Wyróżnienie jest przyznawane wybitnym polskim twórcom, których dzieła przyczyniają się do lepszego zrozumienia historii i tradycji Polski oraz stanowią cenną inspirację na przyszłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy w obliczu niebezpieczeństw. Prof. Łuczewski: rzadko zastanawiamy się czy możemy tworzyć reguły gry

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 18:06
- Jako Polska często odpowiadamy na to co już jest i rzadko jesteśmy podmiotowi. Rzadko zastanawiamy się też czy możemy tworzyć reguły gry. Warto patrzeć realistycznie na to kim jesteśmy. Nie jesteśmy mocarstwem, ale możemy sobie przypomnieć że jesteśmy dużym Europejskim krajem - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Łuczewski, socjolog z UKSW i współorganizator Kongresu Polska Wielki Projekt.
rozwiń zwiń