X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bez preambuły do ustawy o Funduszu Odbudowy. Jastrzębowski: Platforma się wygłupiła

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 11:10
- Może nie udało się preambuły wsadzić do ustawy o Funduszu Odbudowy, ale może Platformie Obywatelskiej uda się ją w jakiś sposób wylansować osobno - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski z portalu salon24.pl. Gośćmi audycji byli też Piotr Cywiński z tygodnika "Sieci" oraz Dawid Wildstein z TVP. 
Tomasz Grodzki
Tomasz Grodzki Foto: PAP/ARCH/Radek Pietruszka

Goście PR24 skomentowali między innymi czwartkowe głosowanie w Senacie nad przyjęciem preambuły do ustawy o Funduszu Odbudowy, pomysłu opozycji. Preambuła zobowiązywała rząd do wydatkowania środków "zgodnie z zasadami sprawiedliwości, transparentności i praworządności". Ostatecznie senatorowie przegłosowali ustawę bez poprawek przez błędy dwóch senatorów KO.

"Nikt nie wie, o co chodzi"

Zdaniem Sławomira Jastrzębowskiego, nikt nie wie, o co w tym wszystkim chodzi, przecież PO nie może chodzić o to, żeby się tak kompletnie wygłupić. - A to się właśnie wydarzyło, dwóch osób zabrakło, żeby można było przegłosować preambułę, ale może uda się ją wylansować gdzieś osobno, w jakiś inny sposób - ironizował publicysta.


663 tomczyk.jpg
"To wpadka". Cezary Tomczyk zapowiada konsekwencje wobec senatorów KO

Opozycja mająca przewagę w Senacie przegrała głosowanie. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki powiedział, że "źle się stało" i zapowiedział przeanalizowanie sytuacji. Według informacji na stronie Senatu, przeciw preambule był senator Aleksander Pociej z KO, a senator Leszek Czarnobaj z KO nie wziął udziału w głosowaniu. Obaj głosowali zdalnie.

"Groteskowe"

Mówiąc o głosowaniu w Senacie nad Funduszem Odbudowy, Piotr Cywiński powiedział, że to nie była katastrofa opozycji. - Katastrofą jest to, że w Senacie większość zdobyła opozycja, w tym mandaty uzyskali ludzie, wobec których toczy się postępowanie prawne, w tym nie wyłączając Tomasza Grodzkiego - zauważył.

Dawid Wildstein dodał, że to, co stało się w Senacie w czwartek, jest tak groteskowe, że nie pozostaje nic poza snuciem parodystycznych narracji. - To pokazuje kompletne nieskoordynowanie na każdym poziomie tego, czym obecnie jest PO. W tym momencie wyborca opozycji nie może przyjąć najprostszego wytłumaczenia, bo to nim zachwieje, w związku z czym poszukuje innej narracji - zauważył.


Posłuchaj
45:49 PR24_mp3 2021_05_28-10-13-50.mp3 S. Jastrzębowski, P. Cywiński i D. Wildstein o głosowaniu nad preambułą do ustawy o Funduszu Odbudowy ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń 

Goście: Sławomir Jastrzębowski z portalu salon24.pl., Piotr Cywiński z tygodnika "Sieci" oraz Dawid Wildstein z TVP

Data emisji: 28.05.2021

Godzina: 10:13

Czytaj także

"PO popełniła straszny błąd polityczny". Anna Sarzyńska o głosowaniu ws. Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 22:00
To nie jest bitwa o to, co tak naprawdę się stanie, tylko to jest bitwa o to, jak to zapisze się w pamięci wyborców. Bo Platforma popełniła tutaj straszliwy błąd polityczny, tak rozgrywając kwestię Funduszu Odbudowy - mówiła w Polskim Radiu 24 publicystka TVP Anna Sarzyńska, komentując działania Tomasza Grodzkiego i Koalicji Obywatelskiej ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy w Senacie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Foch i odreagowanie porażki". Jacek Karnowski o działaniach Senatu ws. Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 22:29
O ile gra polityczna jest zrozumiała, to już trudno zaakceptować to, co się dzieje teraz. Bo to sprawia wrażenie jakiegoś focha, jakiegoś odreagowania porażki. Wiadomo, że nic ta zwłoka nie zmieni - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "Sieci", komentując decyzję Tomasza Grodzkiego o opóźnieniu debaty Senatu nad ustawą ratyfikującą Fundusz Odbudowy.
rozwiń zwiń