X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Parodia, a zarazem akt terroru". Jan Pietrzak o orzeczeniu TSUE ws. kopalni Turów

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 14:40
- Sam atak na Turów można określić aktem terroru. Ten niby wyrok, postanowienie jakiejś jednej pani sędzi, które zamyka z dnia na dzień kombinat przemysłowo-energetyczny, od którego zależą losy kilkudziesięciu tysięcy ludzi, to jest po prostu jakaś parodia - pytał w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak. 
Jan Pietrzak
Jan PietrzakFoto: PR24/AK

Czechy, uważając, że kopalnia Turów ma negatywny wpływ na ich regiony przygraniczne, gdzie zmniejszył się poziom wód gruntowych, skierowały sprawę do Trybunału Sprawiedliwości UE. W ubiegły piątek TSUE nakazał Polsce natychmiastowe wstrzymanie wydobycia w kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Turów, należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Jarosław Krajewski 1200.jpg
"Całkowicie niesprawiedliwa i nieakceptowalna". Krajewski o decyzji TSUE ws. kopalni Turów

- To nie jest władza wykonawcza, żeby sąd, nawet najwyższy - Trybunał - zamykał nam przemysł. Przecież gdybyśmy się zgodzili na przyjęcie tego (...) to w gruncie rzeczy będzie ścieżka otwarta, żeby następny trybunalista powiedział, że trzeba zamknąć KGHM - stwierdził.

- To jest otwarcie ścieżki dla bezpośredniego zawiązania jakimiś kompleksami gospodarczymi przez tych biurokratów, którzy są przez kogoś sterowani. To samo dotyczy Orlenu. Jak będą tacy zdenerwowani, to kolejny raz jakiś trybunał się znajdzie, który już może nie jedno-, ale trzyosobowo uchwali, że Orlen im przeszkadza - wskazał Jan Pietrzak.  

Posłuchaj
22:16 PR24_mp3 2021_05_27-13-35-26.mp3 Jan Pietrzak o sprawie kopalni Turów ("Temat dnia/Gość PR24")

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Antoni Trzmiel

Gość: Jan Pietrzak

Data emisji: 27.05.2021

Godz. emisji: 13.35

kmp

Czytaj także

Jest porozumienie ws. kopalni Turów. Marek Wróbel: warte każdych pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 10:15
- Cena, którą zapłacimy, tam jest mowa o 45 mln euro, oczywiście podzielonych między Polskę a Czechy. Nie powinniśmy stawiać sprawy na ostrzu noża, to nie jest cena, której nie można zapłacić. I tak sprawa Turowa wiązałaby się z kosztami - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Wróbel, (Fundacja Republikańska). Gośćmi "Debaty Poranka" byli także Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska") i Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozbieżne stanowiska rządów Czech i Polski ws. Turowa. Wiech: to naturalna gra negocjacyjna

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 14:44
- Te dwa stanowiska, tak na pierwszy rzut oka sprzeczne, jednak się nie wykluczają, tzn. faktem jest, że strona polska i strona czeska są w procesie dialogu, intensywnych rozmów - powiedział w Polskim Radiu Jakub Wiech (Energetyka24.com).
rozwiń zwiń