X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"2/3 Polaków to klasa niższa?". Kubisiak o aspektach ekonomicznych Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 12:00
- Jeżeli klasa średnia zarabia powyżej pięciu tysięcy, to czy 2/3 Polaków, które zarabiają poniżej średniej krajowej, to klasa niższa? Moim zdaniem nie - powiedział w Polskim Radiu 24 wicedyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego Andrzej Kubisiak.
Andrzej Kubisiak
Andrzej KubisiakFoto: PR24

W środę ma odbyć się 16 konferencji wojewódzkich i powiatowych. PiS chce, by samorządowcy lokalnie prezentowali i promowali Polski Ład. Pierwsze projekty ustaw mają w najbliższym czasie zostać skierowane do Sejmu, w środę ma o nich dyskutować rząd.

Posłuchaj
17:49 _PR24_AAC 2021_05_18-11-10-48.mp3 "Czy 2/3 Polaków to klasa niższa?". Kubisiak o aspektach ekonomicznych Polskiego Ładu (Temat Dnia/Gość PR24)

Pierwsza z debat dotycząca zdrowia odbędzie się w najbliższy piątek w Chełmie. Kolejna, dotycząca rodziny odbędzie się prawdopodobnie w Rzeszowie. Kilka dni po kongresie zbierze się Rada Polityczna PiS, która wybierze prezydium partii.

1200_Kaczyński_PAP.jpg
Kongres PiS z prawdopodobną datą. Poprzedzi go cykl debat o Polskim Ładzie

Kto ma w Polsce największy majątek?

Andrzej Kubisiak wskazywał na naszej antenie, że niemal połowa Polaków zarabia poniżej kwoty 4100 zł brutto. - Średnia narodowa w gospodarce narodowej za pierwszy kwartał tego roku wynosiła 5600 zł brutto. 66 proc. społeczeństwa zarabia poniżej tej kwoty, czyli 2/3 Polaków zarabia poniżej średniej krajowej - powiedział.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 podkreślał, że oprócz strony dochodowej, w naszym budżecie istnieje strona wydatkowa, zależna od strefy majątkowej danej osoby. - Majątek w Polsce rośnie razem z wiekiem i wykształceniem - mówił.

- Największy majątek w Polsce mają osoby samozatrudnione - dodał wicedyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja"Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: Andrzej Kubisiak (wicedyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego)

Data emisji: 17.05.2021

Godzina emisji: 11.09

ks

Czytaj także

Zmiany w programie Rodzina 500+. Maląg: damy rodzicom 12 tys. zł na dziecko

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 09:12
- Opiekuńczy kapitał rodzicielski będzie dodatkowym świadczeniem, które rodzice będą mogli pobrać między 12. a 36. miesiącem życia swego dziecka - wskazała w wywiadzie dla "Super Expressu" szefowa MRiPS Marlena Maląg. - W tym okresie będzie wypłacane comiesięczne świadczenie, w łącznej wysokości 12 tys. zł - podała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: chcemy, by odrodzenie gospodarki dało się odczuć już za kilka miesięcy

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 09:27
- Staramy się w taki sposób ułożyć cały system gospodarczo-społeczny, żeby to wyjście z pandemii było jak najszybsze - powiedział premier Mateusz Morawiecki, nawiązując do Polskiego Ładu. Dodał, że analizowana jest kwestia kwoty gwarancji bankowej na kupno mieszkania przez młode osoby i być może ten parametr będzie można nieco podnieść.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podatki po polsku, czyli sprawiedliwie. Felieton Miłosza Manasterskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 12:56
Sto złotych w budżecie państwa znaczy zawsze tyle samo, ale w budżetach domowych może zyskiwać zupełnie inne znaczenie. Polski Ład uwzględnia tę podstawową prawdę - podatki nie mogą być dodatkowym obciążeniem dla mniej zarabiających ani hamulcem rozwoju klasy średniej.
rozwiń zwiń