X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tomasz Sakiewicz o Polskim Ładzie: jest tam dużo elementów na skalę rewolucyjną

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 11:11
- W Polskim Ładzie jest bardzo dużo elementów na skalę rewolucyjną. Dla każdego będzie coś innego. Dotychczasowa zasada zaangażowania państwa we wsparcie najbiedniejszych przesuwa się w kierunku osób o średnich dochodach - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".
Tomasz Sakiewicz
Tomasz Sakiewicz Foto: PR24/AK

Od wizyty w województwach lubelskim i podkarpackim premier Mateusz Morawiecki rozpoczął trasę po Polsce, podczas której będzie promował Polski Ład - nowy nowy program społeczno-gospodarczy Zjednoczonej Prawicy na czas po pandemii COVID-19. 

polski ład free 663 tt.jpg
Maciej Kożuszek o Polskim Ładzie: rozbicie planu na pojedyncze ustawy jest mądrym rozwiązaniem

"Budowanie względnej zamożności"

Tomasz Sakiewicz powiedział, że rządowy plan jest rozszerzeniem wsparcia państwa na kolejne grupy społeczne. - Chodzi tutaj o to, aby budować względną zamożność, która pozwala myśleć o zainwestowaniu w studia dla dzieci czy kupnie mieszkania. Wielka akcja kredytowa, którą uruchamia państwo, wraz z zachętą do posiadania dzieci, jest przesunięciem ciężaru na tych, którzy mają już jakiś majątek - powiedział.

- W Polskim Ładzie jest bardzo dużo elementów na skalę rewolucyjną. Dla każdego będzie coś innego. Dotychczasowa zasada zaangażowania państwa we wsparcie najbiedniejszych przesuwa się w kierunku osób o średnich dochodach - dodał.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że jednym z najważniejszych elementów są kwestie związane z obciążeniami umów pracowników. - Kluczowe jest to jak ma wyglądać ozusowanie wszystkich wynagrodzeń. Chodzi o to, aby nie spowodowało to gwałtownego wzrostu ciężarów, bo wiele polskich firm by tego nie przetrwało. Odpowiednie rozwiązania tej kwestii zakończyłoby grę między pracodawcą, ZUS a pracownikami - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
07:52 PR24_mp3 2021_05_17-10-38-09.mp3 Tomasz Sakiewicz o Polskim Ładzie ("Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Michał Rachoń
Gość: Tomasz Sakiewicz (redaktor naczelny "Gazety Polskiej")
Data emisji: 17.05.2021
Godzina emisji: 10:38

dz

Czytaj także

Premier: będziemy robić wszystko, by Polacy mogli być leczeni na poziomie europejskim

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 10:55
- Pandemia uświadomiła nam, jak ważna jest przebudowa ochrony zdrowia. Nie można tego osiągnąć bez zasilenia dodatkowymi środkami - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że "ze służby zdrowia korzystają wszyscy" i dlatego rząd będzie "robić wszystko, by Polacy mogli być leczeni na poziomie europejskim". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polacy zasłużyli sobie na to, by żyć w lepszych warunkach". Bogdan Pęk o rozwiązaniach Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 11:07
- Możemy patrzeć w przyszłość w perspektywie pozytywnych działań, Polacy zasłużyli sobie na to, by żyć w lepszych warunkach, czuć się jak obywatele pierwszej kategorii w ramach UE i wolnego świata. Ten rząd wychodzi temu naprzeciw, uderzając potężnym, kompleksowym programem - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samorządy stracą po podniesieniu kwoty wolnej od podatku. Subwencja inwestycyjna zniweluje ubytki w ich budżecie

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 10:56
13 mld zł ma wynosić subwencja inwestycyjna dla samorządów, która będzie refinansowała koszty inwestycji przez nie ponoszone - powiedział wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, odnosząc się do propozycji zawartej w Polskim Ładzie dotyczącej zmniejszenia wpływu środków z PIT do samorządów.
rozwiń zwiń