X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Polacy zasłużyli sobie na to, by żyć w lepszych warunkach". Bogdan Pęk o rozwiązaniach Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 11:07
- Możemy patrzeć w przyszłość w perspektywie pozytywnych działań, Polacy zasłużyli sobie na to, by żyć w lepszych warunkach, czuć się jak obywatele pierwszej kategorii w ramach UE i wolnego świata. Ten rząd wychodzi temu naprzeciw, uderzając potężnym, kompleksowym programem - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator PiS.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki zaprezentowali Polski Ład, czyli nowy społeczno-gospodarczy program na okres pocovidowy. Zgodnie z zapowiedziami dotyczyć będzie 10 obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Selin1.jpg
Jarosław Sellin o Polskim Ładzie: chcemy zrealizować wszystkie elementy w ciągu 2,5 roku

Bogdan Pęk odniósł się do głównych punktów Polskiego Ładu. - Nie ma zdrowego społeczeństwa bez silnej, zdrowej ekonomicznie rodziny, która potrafi dać przyrost naturalny dla państwa, wzrost dzietności. Załamanie demograficzne jest czymś, o czym trzeb mówić, to bardzo ważny element kryzysu, w który popadliśmy - komentował.

- Ta rodzina będzie teraz bardzo wzmocniona pod względem ekonomicznym i specjalnym. Według wstępnych szacunków 95 proc. polskiego społeczeństwa zyska na tych zmianach, trudno tu o poważną krytykę. Oczywiście bardzo trzeba uważać na inflację, tak by rzucenie tak ogromnych ilości pieniądza na rynek odbywało się w rozumny sposób. Gwałtowny wzrost inflacji mógłby pochłonąć tę reformę - zwracał uwagę.

Gość audycji dodał także, że istotnym problemem do rozwiązania jest dalsza reforma wymiaru sprawiedliwości. - To wymuszenie przestrzegania prawa przez sądy. Dzisiaj cześć z nich zachowuje się tak, jakby nie były składnikiem państwa i nie obowiązywało ich obowiązujące w Polsce prawo, to musi być skończone. W przeciwnym wypadku trybunały na zewnątrz Polski i nasi sędziowie mogą stać się barierą, która będzie niesłychanie trudna do przezwyciężenia - stwierdził Bogdan Pęk. 

Posłuchaj
16:55 PR24_mp3 2021_05_17-09-43-06.mp3 Bogdan Pęk o Polskim Ładzie (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24) 

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: Bogdan Pęk

Data emisji: 17.05.2021

Godzina emisji: 9.43

PR24/ka

Czytaj także

"Strategia, która daje poczucie bezpieczeństwa". Prof. Domański o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 18:29
 - Działania rządu przebiegają wedle konsekwentnego planu. Mamy kolejny plan rządu Zjednoczonej Prawicy, którego decyzje nie podlegają tylko bieżącym wydarzeniom - mówił w Polskim Radiu 24 socjolog prof. Henryk Domański. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier wyrusza w trasę promującą Polski Ład. Dziś odwiedzi dwa województwa

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 02:43
Od wizyty w województwach lubelskim i podkarpackim premier Mateusz Morawiecki rozpoczyna dzisiaj trasę po Polsce, podczas której będzie promował Polski Ład - nowy program społeczno-gospodarczy Zjednoczonej Prawicy na okres pocovidowy.
rozwiń zwiń