X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polski Ład. Piotr Mazurek: młodzi znajdą wiele bezpośrednio dotyczących ich propozycji

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 14:05
- Myślę, że młodzi ludzie będą mogli znaleźć bardzo wiele bezpośrednio dotyczących ich propozycji. Jedną z fundamentalnych kwestii jest pomoc tym, którzy chcieliby mieć własne mieszkanie - mówił w Polskim Radu 24 Piotr Mazurek, Pełnomocnik Rządu do spraw Polityki Młodzieżowej. 
Pełnomocnik Rządu do spraw polityki młodzieżowej Piotr Mazurek
Pełnomocnik Rządu do spraw polityki młodzieżowej Piotr MazurekFoto: mat. prasowe

Podczas sobotniej konwencji Zjednoczonej Prawicy został przedstawiony nowy program "Polski Ład". Jak tłumaczył premier Mateusz Morawiecki, jego celem jest "powrót na szybką ścieżkę odbudowy". Czas realizacji planu wykracza poza jedną kadencję rządu. 

Czytaj także:
doku Zrzut ekranu 2021-05-15 o 13.13.11 1200.jpg
Polski Ład zaprezentowany. Oto najważniejsze punkty nowego programu Zjednoczonej Prawicy

Piotr Mazurek podkreślił, że w Polskim Ładzie znalazło się wiele atrakcyjnych propozycji bezpośrednio skierowanych do młodych ludzi. - Jedną z fundamentalnych kwestii jest pomoc, szczególnie dla tych, którzy chcieliby mieć własne mieszkanie - wskazał.

Minister wymienił także inne ważne punkty nowego planu, które mogą zainteresować młode osoby. Są to: "ograniczanie tzw. umów śmieciowych, kwestie związane z warunkami pracy oraz kwotą wolną od podatku, podniesioną do 30 tys., programami stypendialnymi i tych, mających na celu wspieranie młodych rodziców". 

Czytaj także:

Posłuchaj
12:31 _PR24_AAC 2021_05_15-15-45-50.mp3 Piotr Mazurek o Polskim Ładzie ("Temat dnia/Gość PR24")

"Konkretne propozycje"

Czytaj także:
szpital free shutt-1200.jpg
Zwiększenie nakładów na służbę zdrowia w Polskim Ładzie. 6 proc. PKB już w 2023 roku

Według Mazurka "Polski Ład zawiera wiele istotnych i atrakcyjnych propozycji zarówno dla młodych wyborców Konfederacji, jak i dla ruchu Szymona Hołowoni". Jak podkreślał polityk - "są to pewne konkrety".

- Wyborcy Konfederacji są zwykle osobami, które są bardzo wolnorynkowe i uważają, że należy obniżać podatki - wskazał gość PR24 i wskazał, że w Polski Ład zakłada znaczne ich obniżenie. - Dzięki naszym propozycjom 18 milionów Polaków będzie płaciło mniejsze podatki. 9,5 miliona Polaków w ogóle nie będzie płaciło podatku dochodowego - zauważył polityk. 

- W przypadku wyborców Szymona Hołowni często podkreśla się wymiar obywatelskości i zaangażowania społecznego, więc myślę, że spodoba im się, chociażby wspieranie młodzieżowych rad, zachęcanie młodych ludzi do zaangażowania obywatelskiego, stworzenie instytucji, w których młodzież może się  angażować i brać sprawy w swoje ręce - mówił Mazurek. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadził: Tadeusz Płużański
Goście: Piotr Mazurek, Pełnomocnik Rządu do spraw Polityki Młodzieżowej
Data emisji: 15.05.2021
Godzina emisji: 15.45

jbt/pr24

Czytaj także

Zwiększenie nakładów na służbę zdrowia w Polskim Ładzie. 6 proc. PKB już w 2023 roku

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 11:08
W najbliższych sześciu latach zwiększymy wydatki na zdrowie do 7 proc. w relacji do PKB. Już w 2023 r. osiągną one poziom 6 proc. PKB - wynika z zaprezentowanego w sobotę programu Polski Ład. Nowe pieniądze będą przeznaczone na inwestycje, cyfryzację, nowe kadry i na nowoczesne terapie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski Ład. II próg podatkowy wzrośnie do 120 tys. zł rocznie, suma wolna od podatku - 30 tys. zł

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 11:03
- Proponujemy podwyższenie II progu podatkowego; w tej chwili to 85 tys. zł rocznie, będzie to 120 tys. zł - powiedział w sobotę podczas prezentacji Polskiego Ładu wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zapowiedział podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski Ład. Mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw bez pozwolenia na budowę

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 11:59
Program "Mieszkanie bez wkładu własnego" przy kredycie mieszkaniowym, dofinansowanie dla korzystających z budownictwa społecznego i uproszczenie przepisów przy budowie małych domów mieszkalnych - to propozycje Polskiego Ładu, które mają pomóc w zapewnieniu mieszkań dla rodzin.
rozwiń zwiń