X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Najwspanialszy człowiek, jakiego poznałem". Adam Bujak o Janie Pawle II

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 14:40
- Tragedią dla mnie jest, kiedy widzę działania ludzi, którzy chcą zniszczyć to, co robił Ojciec Święty. Ale oni nie są w stanie tego zniszczyć, bo to jest potęga. To jest najwspanialszy człowiek, jakiego poznałem - powiedział w Polskim Radiu 24 fotograf św. Jana Pawła II Adam Bujak. 
Adam Bujak
Adam BujakFoto: PR24/AK

13 maja 1981 roku Jan Paweł II został postrzelony przez tureckiego zamachowca Mehmeta Ali Ağcę w brzuch oraz rękę. Jak ustalili śledczy, chwilę wcześniej Ağca celował w jego głowę. Jan Paweł II schylił się wtedy do małej dziewczynki Sary Bartoli i wziął ją na ręce.

Jan Paweł II 1979 1200.jpg
Kard. Dziwisz: zamach nie zatrzymał Jana Pawła II, jego pontyfikat rozwinął się po tym wydarzeniu

Ranny papież osunął się w ramiona stojącego za nim sekretarza Stanisława Dziwisza. Ochrona przewiozła Jana Pawła II do polikliniki Gemelli, gdzie poddano go sześciogodzinnej operacji. Do pełni zdrowia jednak nigdy nie wrócił.


Posłuchaj
07:32 PR24_mp3 2021_05_13-13-46-20.mp3 Adam Bujak o Janie Pawle II (Temat dnia)

 

Ojca Świętego w PR24 wspominał jego fotograf. Jak zaznaczył, towarzyszenie papieżowi przez wiele lat było dla niego "wielkim przeżyciem, którego nie da się zapomnieć". 

- Przez prawie 43 lata byłem fotografem Ojca Świętego - podkreślił Adam Bujak. Dodał, że doświadczył jego bliskości, świętości i ojcostwa. - To było wszystko to, co papież dawał najpiękniejszego światu - stwierdził. 

- Dlatego dla mnie jest tragedią, kiedy widzę działania ludzi, którzy chcą zniszczyć to, co robił Ojciec Święty. Ale oni nie są w stanie tego zniszczyć, bo to jest potęga. To jest najwspanialszy człowiek, jakiego poznałem - powiedział fotograf.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Antoni Trzmiel
Gość: Adam Bujak (fotograf Jana Pawła II) 
Data emisji: 13.05.2021
Godzina emisji: 13.45

PR24

Czytaj także

"W całej Polsce z niepokojem oczekiwaliśmy wieści z Włoch". Premier w rocznicę zamachu na Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 11:09
"Chyba w całej Polsce czuliśmy to samo, z niepokojem oczekiwaliśmy wieści z Włoch. I ta ogromna radość, kiedy podano, że operacja udała się i że nasz kochany Ojciec Święty będzie żył!" - napisał premier Mateusz Morawiecki z okazji 40. rocznicy zamachu na Jana Pawła II.
rozwiń zwiń