X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Trzeba zadać pytanie o trwałość senackiej większości". Prof. Ryba o konflikcie pomiędzy PO a Lewicą

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 10:41
- Jeśli politycy PO będą się konfliktować z Lewicą, to można zadać pytanie: czy przetrwa większość senacka? Nie wiem, skąd w Platformie pojawiają się takie autodestrukcyjne tendencje. Niektórzy mówią, że to problemy natury intelektualnej - to znaczy braku rozumienia podstawowych mechanizmów, które rządzą polityką - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 
Senatorowie na sali obrad
Senatorowie na sali obradFoto: PAP/Piotr Nowak

Platforma Obywatelska nie poparła w Sejmie głosowania w sprawie ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Wkrótce ustawa ta ma być procedowana przez Senat, gdzie większość ma opozycja. Jednak marszałek tej izby Tomasz Grodzki nie chce, aby senatorowie zajęli się projektem od razu.

PAP Borys Budka 1200.jpg
"Lewica ograła Platformę, nie było to trudne zadanie". Dr Kawęcki o głosowaniu ws. Funduszu Odbudowy

Według niektórych komentatorów prace są opóźniane, bo Grodzki myśli o przeprowadzeniu swoistych konsultacji na temat ustawy, a także o wprowadzeniu do niej poprawek. Chęć ich wprowadzenia deklarował też m.in. lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. 

- To, co się stało w Sejmie - i w ogóle polityka Borysa Budki, co widać we wszystkich sondażach - źle się kończy dla Platformy. Nawet w tym względzie, że wygenerował się spory konflikt wewnętrzny - podkreślił prof. Mieczysław Ryba. 


Posłuchaj
21:03 PR24_mp3 2021_05_12-09-38-44.mp3 prof. Mieczysław Ryba o Platformie Obywatelskiej (Temat dnia)

 

- Natomiast marszałek Grodzki chyba kalkuluje w taki sposób, że da się stworzyć jakieś konsultacje, ewentualnie jakieś poprawki. To generuje kolejny konflikt. Bo nawet prawnicy z bezpośredniego zaplecza opozycji mówią, że do ustawy ratyfikacyjnej nie można wkładać żadnych nowych elementów. I poszerza się to pole konfliktu, łącznie z polem konfliktu z Lewicą - dodał profesor. 

Jego zdaniem należy pytać o trwałość większości w Senacie. - Jeśli politycy PO będą się konfliktować z Lewicą, to można zadać pytanie: czy przetrwa większość senacka? - powiedział gość PR24. 

Czytaj więcej:

- A przede wszystkim politycy ci cierpią na wizerunku. Bo im dłużej się o tym mówi, tym bardziej "grillują". Ale nie "grillują" PiS czy Lewicy, ale sami siebie. Nie wiem, skąd się pojawiają takie autodestrukcyjne tendencje. Niektórzy mówią, że są to problemy natury intelektualnej - to znaczy braku rozumienia podstawowych mechanizmów, które rządzą polityką, braku czytania rzeczywistości, z jaką mają do czynienia - stwierdził Mieczysław Ryba. 

- Na pewno jest to coś, co staje się ogromnym problemem wizerunkowym Platformy - podsumował. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: prof. Mieczysław Ryba (KUL)
Data emisji: 12.05.2021
Godzina: 9.33

bartos

Czytaj także

Tomasz Sakiewicz: PO nie bawi się w dżentelmeńskie układy

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 11:24
- Sposób, w jaki PO wykończyło własną kandydatkę Małgorzatę Kidawę-Błońską, po czym nawet jej nie pożegnano, pokazuje, że nikt nie bawi się tam w dżentelmeńskie układy - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń