X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Głosowanie nad KPO. Maciejewski: Czarzasty zlekceważył narrację salonu III RP

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 11:00
- Media liberalne potrzebują histerycznej walki z PiS i wraz z opozycją nie potrafią sobie poradzić z tym, że Lewica zlekceważyła tę narrację - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Augustyn Maciejewski z tygodnika "Sieci" i portalu wPolityce.pl.
Włodzimierz Czarzasty
Włodzimierz CzarzastyFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Gość PR24 skomentował słowa marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego na temat tego, iż Senat w sprawie KPO ma postawić prezydentowi warunki. Dla dziennika "Rzeczpospolita" mówił też, iż nie stanie się to na najbliższym posiedzeniu izby wyższej parlamentu, bo to jest już wypełnione. Senat ma na rozpatrzenie ustawy 30 dni. Marszałek Tomasz Grodzki zapowiedział w tym czasie konsultacje, które według niego się nie odbyły.

"Utrudnić prace nad KPO"

forum Jacek Saryusz-Wolski 1200.jpg
Fundusz Odbudowy w Senacie. Saryusz-Wolski: działania opozycji ocierają się o śmieszność

- Łatwo to uzasadnić, marszałek Tomasz Grodzki, mianowicie, chce zaszkodzić państwu polskiemu nie uzyskując nic w zamian, ponieważ owszem, Senat proponuje poprawki, ale Sejm może je łatwo odrzucić. A więc przełożenie głosowania na później wskazuje, iż Tomasz Grodzki chce utrudnić prace nad KPO - powiedział publicysta.

Dodał, że zachowanie marszałka Senatu można nazwać obstrukcją, która powodowana jest personalną frustracją, bezradnością i przegrywaniem PO w politycznych grach.

"Obstrukcja marszałka"

- Sama obstrukcja państwa, to konsekwentne realizowanie tezy, że demokracja umiera, to czas podsycania emocji, a media liberalne, atakując teraz Lewicę, potrzebują takiej narracji i czasu, by właśnie te emocje podgrzewać - podkreślił Jakub Augustyn Maciejewski.

Zauważył, że "bańka" jest pompowana, a salon III RP, który kreował narrację w Polsce przez dwie i pół dekady, potrzebuje histerycznej walki z PiS. - Nie potrafi sobie poradzić z tym, że Włodzimierz Czarzasty zlekceważył tę narrację i rozegrał sprawę po swojemu - mówił gość PR24.


Posłuchaj
21:13 PR24_mp3 2021_05_10-10-08-55.mp3 J.A. Maciejewski o głosowaniu nad KPO ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń 

Gość: Jakub Augustyn Maciejewski z tygodnika "Sieci" i portalu wpolityce.pl

Data emisji: 10.06.2021

Godzina: 10:08

Czytaj także

Senat zajmie się Funduszem Odbudowy. Włodzimierz Bernacki: PO będzie miała okazję do robienia teatru

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 08:29
- Senat nie będzie dyskutował nad kwestiami merytorycznymi Funduszu Odbudowy. Tak naprawdę zasadniczą kwestią będzie uderzenie kolejny raz w obóz rządzący - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki, senator PiS. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Akt prawny, który trzeba było przyjąć ponad podziałami". Teresa Wargocka o KPO

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 09:19
- Lewica i PSL nie oderwały się od rzeczywistości społecznej i politycznej, zrobiła to natomiast PO - mówiła w Polskim Radiu 24 Teresa Wargocka z PiS. Gościem audycji był też Marek Rutka z Lewicy.
rozwiń zwiń