X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polityczne konsekwencje sejmowego głosowania nad Krajowym Planem Odbudowy. Anusz: w sondażach najwięcej straci PO

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 15:50
- Wyborcy ugrupowań opozycyjnych nie akceptowali strategii nie głosowania czy wstrzymywania się od głosowania nad Krajowym Planem Odbudowy - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz z Instytutu im. Józefa Piłsudskiego. 
Dr Andrzej Anusz
Dr Andrzej AnuszFoto: PR24/AK

Gość PR24 skomentował przyszłe relacje polskiej opozycji parlamentarnej po tym, gdy Lewica porozumiała się z PiS w sprawie sejmowego głosowania nad Krajowym Planem Odbudowy. Jego zdaniem, ta sprawa będzie mieć daleko idące konsekwencje w przyszłości.

morawiecki free tt 663.jpg
Sondaż: Mateusz Morawiecki najlepszym kandydatem na szefa rządu

- Scenariusz jaki przygotowała PO zakończył się porażką, a Lewica rozpoczęła rozmowy z PiS nie informując o tym pozostałej części opozycji. Poza tym, do głosowania dołączyło się PSL. Widać więc, że opozycja podzieliła się, a na dodatek jej proeuropejscy wyborcy, nie zrozumieli strategii bojkotu jaką przygotowała - powiedział ekspert.

"PO największym przegranym"

Zauważył, że poza tym że relacje pomiędzy politykami opozycji są złe, to widać też, iż sami wyborcy ugrupowań opozycyjnych nie akceptowali planu nie głosowania czy wstrzymywania się od głosowania nad Krajowym Planem Odbudowy w Sejmie.

- To z kolei odbije się w sondażach, straci PO, to ona jest tu największym przegranym w całej tej operacji. Wobec tej partii otwartych jest kilka frontów, po pierwsze koło parlamentarne tworzy Szymon Hołownia, który wyraźnie odwołuje się do wyborców PO, po drugie, zmiany widać w konserwatywnej flance partii, tu otwarcie na nowe zapowiedział Bronisław Komorowski - przypomniał Andrzej Anusz.


Posłuchaj
17:58 PR24_mp3 2021_05_09-15-10-33.mp3 A. Anusz o konsekwencjach głosowania nad KPO ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: dr Andrzej Anusz z Instytutu im. Józefa Piłsudskiego

Data emisji: 09.05.2021

Godzina: 15:10

Czytaj także

"Nadwyrężona została opozycyjna totalność". Jabłoński o sejmowym głosowaniu ws. KPO

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 10:34
- Być może w dalszej perspektywie czasowej stanie się tak, że opozycja zacznie być bardziej konstruktywna i będzie współpracować z rządem - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z KUL. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Reginia-Zacharski: głosowanie ws. KPO pokazało iluzoryczność bytu, jakim była zjednoczona opozycja

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 10:31
- Głosowanie w sprawie Krajowego Planu Odbudowy pokazało iluzoryczność jednorożca, czyli zjednoczonej opozycji, a twierdzenia o budowie Koalicji 276 zostały zweryfikowane negatywnie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń