X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Senator PiS nie poprze Funduszu Odbudowy. Król: trzeba było blokować wejście Polski do UE

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 13:30
- Unia Europejska ma swoje zalety i wady. Musielibyśmy jednak posiadać potencjał Szwajcarii lub Norwegii, by móc sobie pozwolić na funkcjonowanie poza Wspólnotą - mówił na antenie Polskiego Radia 24 publicysta Marek Król.
Marek Król
Marek KrólFoto: PR24/MR

Po uchwaleniu przez Sejm rządowego projektu ustawy w sprawie zasobów własnych Unii Europejskiej, jego ratyfikacją zajmie się Senat. Nie wiadomo jednak kiedy to nastąpi. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki twierdzi, że będzie to najprawdopodobniej w maju.

SLAWOMIR-SOWINSKI-1200.jpg
"Obóz władzy uprawia politykę, a opozycja publicystykę". Politolog o głosowaniu nad Funduszem Odbudowy

Jednak Marek Król nie ma wątpliwości, że ustawa zostanie przetrzymana w Senacie. - Aby podtrzymać napięcie i siać zamęt marszałek Grodzki będzie czekał do ostatniego przewidzianego terminu, a ma na to 30 dni. Dodatkowo mówi się o rzekomych poprawkach do tego dokumentu. Wiadomo jednak, że poprawek nie można wprowadzić do aktu wypracowanego na poziomie  UE. Dokument można przyjąć lub odrzucić. Gra będzie się jednak toczyła. Senat będzie kombinował jak koń pod górę, by podkreślić swoją wagę - powiedział publicysta. 

Senator PiS Jan Maria Jackowski zadeklarował, że zagłosuje przeciwko ratyfikacji. Jego zdaniem ustawa zagraża suwerenności Polski.-  Głównym argumentem jest to, że Fundusz Odbudowy ogranicza naszą suwerenność. Tymczasem swoistym ograniczeniem suwerenności było przystąpienie Polski do UE. Rozdzieranie nad tym szat jest nadużyciem. Trzeba było blokować nasze wejście do UE. UE ma swoje zalety i wady. Musielibyśmy jednak posiadać potencjał Szwajcarii lub Norwegii, by móc sobie pozwolić na funkcjonowanie poza Wspólnotą - podsumował Król.

Posłuchaj
21:06 PR24_mp3 2021_05_09-12-35-48.mp3 Marek Król o głosowaniach nad Funduszem Odbudowy (Północ - Południe)

 

Za przyjęciem w Sejmie ustawy ratyfikacyjnej opowiedziało się 290 posłów, przeciw było 33, a 133 wstrzymało się od głosu.  Za głosowała większość posłów PiS, Koalicji Polskiej - PSL, Lewicy i Polski 2050. Zdecydowana większość klubu KO wstrzymała się w tej sprawie od głosu. Przeciw byli posłowie Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro i koła Konfederacji.

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Marek Król, publicysta

Data emisji: 9.05.2021

Godzina emisji: 12.35

PR24

Czytaj także

Jan Pietrzak: Unia Europejska jak na razie bardziej służy Polsce niż przeszkadza

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 15:21
- Nie jesteśmy wyspą jak Wielka Brytania, znajdujemy się w centrum Europy, w dodatku atakowani przez nieżyczliwe imperium. Wspólnota jak na razie bardziej służy Polsce niż przeszkadza - mówił w Polskim Radiu 24 satyryk i publicysta Jan Pietrzak.
rozwiń zwiń