X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Głosowanie nad Funduszem Odbudowy. Wybranowski: politycy KO wyszli z tej akcji mocno poranieni

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 13:06
- Po reakcji polityków Koalicji Obywatelskiej można sądzić, że z głosowania nad Funduszem Odbudowy wychodzą mocno poranieni i osaczeni, osamotnieni. Nie do końca zdają sobie sprawę z tego, co się stało - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Wojciech Wybranowski, komentując sejmowe głosowanie nad unijnym programem wsparcia po pandemii.
Audio
  • Wojciech Wybranowski gościem Łukasza Sobolewskiego (Temat dnia/Gość PR24)
Wojciech Wybranowski
Wojciech WybranowskiFoto: PR24/JW

morawiecki-porto.jpg
"Fundusze, które wynegocjowaliśmy dla Polski, są największe w historii"

4 maja Sejm przyjął ustawę o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej, która jest konieczna, aby uruchomić unijny Fundusz Odbudowy gospodarki europejskiej po pandemii.

Za ustawą głosowało 290 posłów, w tym posłowie PiS, Lewicy, PSL i Polski 2050. Koalicja Obywatelska w większości wstrzymała się od głosu. Teraz ustawą zajmie się Senat.


Posłuchaj
24:58 [PR24]PR24 (mp3) 9 Ěŕé 2021 11_33_03.mp3 Publicysta Wojciech Wybranowski o bieżących wydarzeniach politycznych (Polskie Radio 24)

 

Zdaniem Wojciecha Wybranowskiego Koalicja Obywatelska nie zdaje sobie sprawy, że wstrzymując się od głosu w tak ważnej sprawie popełniła polityczny błąd. - Widać chaotyczne próby kreowania narracji o koalicji Lewicy z PiS, zmianie układu władzy, oskarżanie Lewicy o to, że uratowała rząd PiS – to dowód całkowitej bezradności polityków KO i nieumiejętności znalezienia się w tej sytuacji politycznej - mowił Wojciech Wybranowski, komentując postępowanie Koalicji Obywatelskiej, wstrzymanie się od głosu przy uchwalaniu unijnej pomocy w ramach Funduszu Odbudowy. Publicysta przypuszcza, że KO będzie próbowała teraz blokować tę ustawę w Senacie.

Jak ocenił, działania KO w tej sprawie to dowód na niezrozumienie mechanizmów kuchni politycznej, mimo doświadczenia wielu polityków Koalicji Obywatelskiej, większego niż wielu przedstawicieli Lewicy. Publicysta stwierdził, że politycy KO przegrali z mniej doświadczonymi reprezentantami Lewicy i dotyczy to także rywalizacji medialnej.

Wojciech Wybranowski powiedział, że partia ta przegrała przez nadmierną pewność siebie, a także przez niezrozumienie potrzeb wyborców. Zaznaczył, że unijne środki po kryzysie pandemicznym są kluczowe dla odbudowy polskiej gospodarki.

W rozmowie była także mowa o głosowaniu o sondażach poparcia dla partii politycznych, sytuacji w Platformie Obywatelskiej, pozycji jej liderów. Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Łukasz Sobolewski
Gość: Wojciech Wybranowski (publicysta) 
Data emisji: 9.05.2020
Godzina: 11.33

PR24/in./

Czytaj także

"Obóz władzy uprawia politykę, a opozycja publicystykę". Politolog o głosowaniu nad Funduszem Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 09:40
- Platforma Obywatelska odbiera kosztowaną lekcję leczenia się z politycznych złudzeń. Takie złudzenie mógł dać wynik Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich. Partia Borysa Budki znajduje się na zakręcie - mówił prof. Sławomir Sowiński, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Reginia-Zacharski: głosowanie ws. KPO pokazało iluzoryczność bytu, jakim była zjednoczona opozycja

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 10:31
- Głosowanie w sprawie Krajowego Planu Odbudowy pokazało iluzoryczność jednorożca, czyli zjednoczonej opozycji, a twierdzenia o budowie Koalicji 276 zostały zweryfikowane negatywnie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń