X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jubileusz "Gazety Wyborczej". Jastrzębowski: zapewniała bezkarność komunistom, broniła ich interesów

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 15:42
- Gazeta zabezpieczała między innymi interesy komunistów. Dzięki medialnemu wsparciu zapewniano tym ludziom bezkarność. Kiedyś to środowisko nadawało ton intelektualny, dziś to karykatura samej siebie - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski (Salon24.pl). Gośćmi audycji byli także: Adrian Stankowski ("Gazeta Polska Codziennie") i Andrzej Rafał Potocki ("Sieci"). 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Anna Gawlik

"Gazeta Wyborcza" wydawana przez spółkę Agora niedawno obchodziła swoje 32-lecie. 

- Wszyscy pamiętamy początki tej gazety. Została ona ukradziona, można powiedzieć, całej Solidarności i przez lata III RP była jedynym głosem, jedyną tubą propagandową piewców Okrągłego Stołu i zwolenników porozumienia z komunistami - powiedział Andrzej Rafał Potocki. 

agora shutterstock_1342506191 1200.jpg
Agora przeciw podatkowi od reklam. Zarząd narzeka na trudną sytuację, sam zarabia krocie

Sławomir Jastrzębowski podkreślił, iż "32 lata temu mieliśmy olbrzymie nadzieje związane z tym tytułem". - Wydawało się, że jest to gazeta, która przeprowadzi nas rzeczywiście do takiej nowej Polski. Okazało się - według mojego punktu widzenia, który nie jest odosobniony - że "Gazeta Wyborcza" zabezpieczała między innymi interesy komunistów - stwierdził. 


Posłuchaj
50:48 PR24_mp3 2021_05_08-14-06-35.mp3 Sławomir Jastrzębowski, Adrian Stankowski i Andrzej Rafał Potocki o "Gazecie Wyborczej" (Temat dnia)

 

- Dzięki medialnemu wsparciu zapewniano tym ludziom bezkarność. Kiedyś to środowisko nadawało ton intelektualny, dziś to karykatura samej siebie - dodał publicysta. 

Adrian Stankowski z kolei zaznaczył, że redakcja gazety "była biurem politycznym, które limitowało co wolno myśleć, a czego myśleć nie wolno".

- Wyznaczała granice, po przekroczeniu których popełniało się swoistą "myślozbrodnię". Wydawała "wyroki", które miały moc obowiązującą i pozwalały uśmiercić - w sposób cywilny oczywiście - wiele postaci życia politycznego i społecznego - powiedział Adrian Stankowski. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Goście: Andrzej Rafał Potocki ("Sieci"), Adrian Stankowski ("Gazeta Polska Codziennie"), Sławomir Jastrzębowski (Salon24.pl)

Data emisji: 08.05.2021

Godzina: 14.06

bartos

Czytaj także

"Zwykła hipokryzja i działanie przeciw wolności słowa". Sakiewicz o akcji "Media bez wyboru"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 13:54
- Od dziś uznaję tę akcję za skierowaną przeciwko wolności słowa, a dowodem na to jest fakt, iż ich sojusznicy próbują blokować sprzedaż "Gazety Polskiej" - powiedział redaktor naczelny "GP" Tomasz Sakiewicz, odnosząc się do protestu "Media bez wyboru" oraz decyzji jednego ze sprzedawców, który uniemożliwił sprzedaż tygodnika.
rozwiń zwiń