X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Transformacja energetyczna w Polsce. Anna Kornecka: to impuls dla rozwoju przedsiębiorstw

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 16:42
- Rosnące ceny energii, rosnące ceny wydobycia czy emisji wydobycia paliw kopalnych, czy emisji CO2 to jest motywator do tego, by inwestować w transformację energetyczną. Staramy otworzyć się system prosumencki na nowych odbiorców, rozwijać energetykę rozproszoną, czego przykładem są właśnie indywidualne instalacje fotowoltaiczne. Rzeczywiście ten rynek rozwija się bardzo szybko - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Kornecka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Karin Jaehne / Shutterstock

"Polityka energetyczna Polski do 2040 r." (PEP2040) to najnowsza strategia rządowa, która stanowi jasną wizję rozwoju Polski w zakresie transformacji energetycznej, tworząc podstawę wydatkowania środków unijnych związanych z sektorem energii.   

Ireneusz Zyska rozmowa1200.jpg
"Jedno z najważniejszych wyzwań nowożytnej historii ludzkości". Ireneusz Zyska o odejściu od paliw kopalnych

Strategia ta wprowadzi Polskę na ścieżkę dążenia do gospodarki niskoemisyjnej, poprzez realizację sprawiedliwej transformacji energetycznej, rozwój odnawialnych źródeł energii (OZE), poprawę efektywności energetycznej oraz poprawę jakości powietrza. 

- Myślę, że jeżeli celem jest zwielokrotnienie ilości odbiorców, prosumentów i wytwórców energii, to rzeczywiście na tym rynku po prostu nastąpi pewnego rodzaju rozwój i zwiększenie sił, jeśli chodzi o przedsiębiorców świadczących takie usługi. To też jest bardzo ważny sygnał, że skoro mamy takie programy jak "Mój prąd", "Czyste powietrze", to one wyznaczają nam kierunki rozwoju i wyznaczają również kierunki dla przedsiębiorców planowania swoich działań - podkreśliła podsekretarz stanu. 


Posłuchaj
19:04 PR24_mp3 2021_05_06-14-10-02.mp3 Anna Kornecka o transformacji energetycznej w Polsce ("Temat dnia/Gość PR 24")

 

Jak zaznaczyła gość audycji, bardzo duża część aktywności Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii skoncentrowana jest na energetyce rozproszonej. - Rozwój klastrów energii, społeczności energetycznej to jest dzisiaj forma wspólnego działania, która jest kluczem do sukcesu. Ta nowa formuła społeczności OZE powinna dać impuls rozwojowy działaniom lokalnym - podsumowała. 

Więcej w nagraniu.   

***

Audycja"Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel 

Gość: Anna Kornecka (podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii)

Data emisji: 06.05.2021

Godzina emisji: 14.10

kmp

Czytaj także

"Ekoprzełom"- tylko 3 proc. Polaków chce pozostania przy węglu. Znamy wyniki najnowszego raportu

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 16:40
W świadomości Polaków doszło do "ekoprzełomu". Aż 41 proc. społeczeństwa jest za najszybszą możliwą transformacją energetyczną – takie wnioski płyną z badania, którego wyniki opublikowano w Raporcie Energetyka2020. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Baltic Power otwiera drogę do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej. Takie projekty przyciągają kolejnych inwestorów

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 13:09
Projekt Baltic Power - budowa farmy wiatrowej PKN Orlen na Bałtyku we współpracy z kanadyjską spółką Northland Power - będzie korzystnie wpływał na postrzeganie Polski jako wiodącego miejsca do inwestycji w regionie – ocenia Romi Jaszczynski z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Toronto.
rozwiń zwiń