X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nadwyrężona została opozycyjna totalność". Jabłoński o sejmowym głosowaniu ws. KPO

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 10:34
- Być może w dalszej perspektywie czasowej stanie się tak, że opozycja zacznie być bardziej konstruktywna i będzie współpracować z rządem - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z KUL. 
zdjęcie  ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Twitter/@Platforma_org

Gość PR24 skomentował między innymi sondaż United Survey dla redakcji Wirtualnej Polski. Wynika z niego, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, zwyciężyłoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35,4 proc. To wzrost o 3,1 pkt. proc. w porównaniu do ostatniego badania.

"Totalność została nadwyrężona"

- Widać, że ci, którzy zdecydowali się poprzeć w Sejmie Krajowy Plan Odbudowy, wykazali się większym zrozumieniem sytuacji, zrozumieli nastroje społeczne i wydaje się też, że racja jest po tej właśnie stronie - powiedział socjolog.

Karolina Pawliczak 1200.jpg
"PO została w narożniku". Karolina Pawliczak o sejmowym głosowaniu ws. Funduszu Odbudowy

Drugie miejsce zapewniłaby sobie Polska 2050. Formację Szymona Hołowni popiera 20,4 proc. badanych. To wzrost o 3,1 pkt. proc. w porównaniu do ostatniego sondażu przygotowanego dla WP. Podium domyka Koalicja Obywatelska z wynikiem 15,1 proc. ankietowanych (2 pkt. proc. spadku).

- Widać tu konsekwencje głosowania nad Krajowym Planem Odbudowy, ale nie tylko, bo to też efekt działań PO w dłuższym okresie. Widać też, że totalność opozycyjna została nadwyrężona - podkreślił prof. Arkadiusz Jabłoński.

"Opozycja bardziej konstruktywna"

W sondażu dla WP zyskuje Lewica, uzyskując 10,4 proc. poparcia ankietowanych. Odnosząc się do tego wyniku, ekspert powiedział, iż fakt, że dla dobra Polski warto współpracować z PiS, coraz mocniej dociera do innych polityków.

- Bardzo ważnym sondażem był ten dotyczący badania opinii publicznej, w którym 65 proc. uznało, że w sprawach ważnych dla Polski, warto z PiS współpracować. Jeśli to z kolei przełoży się na dalszą perspektywę czasową, to może to zmienić działania opozycji, która może stać się teraz bardziej konstruktywna - mówił socjolog.


Posłuchaj
25:24 PR24_mp3 2021_05_06-09-33-57.mp3 Prof. A. Jabłoński o najnowszym sondażu poparcia dla partii politycznych ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: prof. Arkadiusz Jabłoński (socjolog, KUL)

Data emisji: 06.05.2021

Godzina: 9:33 

Czytaj także

Prof. Krysiak: pieniądze z Funduszu Odbudowy będą przeznaczone dla wszystkich Polaków, a nie wyłącznie dla wyborców PiS

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 13:30
- To, co robi opozycja, to działanie przeciwko Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejmowe głosowanie ws. Funduszu Odbudowy. Prof. Ryba: rząd zyskał rozbicie totalnej opozycji

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 10:50
- Widać po głosowaniu nad ustawą o zwiększeniu zasobów Unii Europejskiej, że rząd Mateusza Morawieckiego zyskał niemało, bo nie tylko pieniądze na odbudowę gospodarki po pandemii, ale i rozbicie szeregów totalnej opozycji - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z KUL. 
rozwiń zwiń