X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To dobra wiadomość dla Polski, zła dla PO". Marek Suski o ratyfikacji Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 15:36
- Został przyjęty Fundusz, który będzie ratował polską i europejską gospodarkę. To jest więc dobra wiadomość dla Polski, dla Unii Europejskiej. Natomiast jest to zła wiadomość dla Platformy Obywatelskiej. Bo jeszcze niedawno krzyczeli oni o jakiejś koalicji 276, tymczasem wczoraj w głosowaniach wygrała koalicja 290 - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Suski, wiceszef klubu PiS. 
Marek Suski
Marek SuskiFoto: PR24/PJ

Sejm przyjął we wtorek wieczorem ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. Za ustawą opowiedziało się 290 posłów, przeciw było 33, a 133 wstrzymało się od głosu.

sejm free tt 1200.jpg
Większość Polaków dobrze oceniła poparcie przez Sejm ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Jest nowy sondaż

Zdaniem gościa PR24 jest to dobra wiadomość dla Polski. - Bo został przyjęty Fundusz Odbudowy, który po covidzie będzie ratował nie tylko polską, ale w ogóle - europejską gospodarkę. Polska jest częścią europejskiej gospodarki. Jeżeli będzie kryzys gospodarczy w Europie, to na pewno odbije się on i na naszej gospodarce - powiedział Marek Suski. 


Posłuchaj
21:25 PR24_mp3 2021_05_05-15-07-06.mp3 Marek Suski o Funduszu Odbudowy (Temat dnia)

- To jest więc dobra wiadomość dla Polski, dla Unii Europejskiej. Natomiast jest to zła wiadomość dla Platformy Obywatelskiej. Bo jeszcze niedawno krzyczeli oni o jakiejś koalicji 276, tymczasem wczoraj w głosowaniach wygrała koalicja 290 - dodał wiceszef klubu PiS. 

Według niego wczorajsze wydarzenia w Sejmie to "klęska polityki Donalda Tuska i Borysa Budki, natomiast zwycięstwo Polski, Polaków, a także tej koalicji dla Polski, która głosowała za funduszami na odbudowę po covidzie". 

Czytaj także:

Ratyfikacja decyzji Rady Europejskiej z grudnia ubiegłego roku o zasobach własnych przez wszystkie kraje członkowskie jest konieczna do uruchomienia środków z budżetu UE zarówno w ramach Wieloletnich Ram Finansowych (WRF) na lata 2021-2027, jak i Funduszu Odbudowy.

Polska z tych dwóch źródeł w ciągu najbliższych lat ma otrzymać łącznie 770 mld zł, w tym w ramach KPO około 250 mld zł (58 mld euro).

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Marek Suski (PiS)

Data emisji: 05.05.2021

Godzina: 15.06

bartos

Czytaj także

Nowy Polski Ład już 8 maja? Szef komitetu wykonawczego PiS wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 07:59
- Nie wykluczam, że program będzie zaprezentowany w najbliższym czasie, ale wszystko zależy od sytuacji pandemicznej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski, nawiązując do daty przedstawienia Nowego Ładu.
rozwiń zwiń