X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w Wilnie

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 21:36
"Pola Nadziei" to coroczne wydarzenie prowadzone przez hospicja na całym świecie. Wydarzenie to jest przypomnieniem o ludziach cierpiących, oczekujących naszej obecności, wsparcia, pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata i poszanowania ich życia do końca. W Wilnie połączono je z obchodami Konstytucji 3 maja.
Panorama Wilna
Panorama WilnaFoto: Shutterstock.com

Pierwsza w Europie i druga na świecie – Konstytucja 3 maja z 1791 roku była próbą unowocześnienia ustroju Polski i ratowania jej suwerenności. Choć obowiązywała tylko przez 14 miesięcy, do dzisiaj jest jednym z fundamentów polskiej tradycji republikańskiej i powodem do dumy dla Polaków. Obchody były zorganizowane także w Wilnie.

konstytucja 3 maja fragm 1299.jpg
Konstytucja 3 maja. Prof. Miziołek: świat oniemiał, że powstał dokument, który może spowodować odrodzenie Polski

Miłosierdzie

Dorota Mamaj powiedziała, że hospicjum jest dobrym miejscem na świętowanie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. - Instytut Polski w tym roku, wspólnie z władzami Wilna, zorganizował na terenie hospicjum koncert, który będzie uwieńczeniem 7. Edycji Pól nadziei i Konstytucji 3 maja. Dobrze się składa, że oddajemy hołd na terenie hospicjum, bo to przejaw miłosierdzia - powiedziała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
07:38 PR24_mp3 2021_05_03-20-52-23.mp3 Dorota Mamaj o obchodach Konstytucji 3 maja w Wilnie ("Gość PR24")

***

Audycja: Temat dnia
Prowadzący: Antoni Opaliński
Gość: Dorota Mamaj (dyrektor Instytutu Polskiego w Wilnie)
Data emisji: 03.05.2021
Godzina emisji: 20:50

dz

Czytaj także

Konstytucja 3 maja. Prof. Grabowska: to było wielkie święto

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 18:06
- Było to wielkie święto dla wszystkich uczestników. Nie tylko dla tych, którym udało się przeforsować Konstytucje, ale dla zwykłych ludzi którzy gromadzili się na dziedzińcu i wokół Zamku Królewskiego - powiedziała prof. Genowefa Grabowska, konstytucjonalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konstytucja 3 maja. Prof. Majchrowski: nasza tradycja konstytucyjna czyni nas wyjątkowymi

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 20:02
- Nasza tradycja Konstytucyjna, a za mało zdajemy sobie z tego sprawy, czyni nas wyjątkowymi. Jest tak dlatego, że chociażby dla pewnych rzeczy który dzisiaj są uważane na świecie, my doszliśmy bardzo wcześnie - powiedział Jan Majchrowski, sędzia Sądu Najwyższego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konstytucja 3 maja. Prof. Fałkowski: liberum veto proponowało anarchię

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 21:02
- Liberum veto zamiast konsensusu proponowało anarchię i całkowity bezwład państwa. Jest to sytuacja, kiedy liberum veto likwidowała demokrację w Polsce - powiedział prof. Wojciech Falkowski, dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń