X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Polityczne gierki". Dr Machnik o strategii opozycji ws. ratyfikacji KPO

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 12:28
- Jestem pełen nadziei, że to, co widzimy w ostatnich dniach i tygodniach, to są tylko i wyłącznie tzw. polityczne gierki, a na samym końcu każdy weźmie pod uwagę to, że te pieniądze są nam po prostu potrzebne - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Bartłomiej Machnik, politolog z Collegium Humanum.
Przewodniczący PO Borys Budka podczas konferencji prasowej
Przewodniczący PO Borys Budka podczas konferencji prasowejFoto: PAP/Andrzej Grygiel
Antoni Macierewicz 1200.JPG
Krajowy Plan Odbudowy. Macierewicz: to nie pieniądze, a sposób ich użycia rozstrzyga o przyszłości

Głosowanie nad przyjęciem środków w ramach KPO zaplanowane zostało na 4 maja.

- Krajowy Plan Odbudowy jest to jeden z ważniejszych dokumentów z ostatnich lat, ponieważ mając na uwadze kontekst, czyli m.in. gospodarka, która została bardzo mocno nadwyrężona w ostatnim roku oraz wiele przedsiębiorstw i w ogóle nastrojów społecznych składa się w jedną całość i nadzieje w nawiązaniu do tego Planu - podkreślił politolog. 

Lewica zawarła porozumienie z rządem Zjednoczonej Prawicy w sprawie ratyfikacji Fundusz Odbudowy.

- Postulaty Lewicy, które w moim przekonaniu w żadnym stopniu nie są elementem, dla którego Prawo i Sprawiedliwość mogłoby nie spełnić tych warunków. Tak naprawdę to wszystko jest komponentem, który w mniejszym, bądź większym stopniu byłby obecny w tej strategii rządowej. Chwali się to, że do tego porozumienia doszło - ocenił Bartłomiej Machnik.

Jak dodał, oczywiście innym aspektem jest to, czy zostanie zrealizowane.

Posłuchaj
21:25 PR24_mp3 2021_05_03-11-06-12.mp3 Bartłomiej Machnik o Krajowym Planie Odbudowy ("Temat dnia/Gość PR24")

- Drugim obszarem związanym z KPO jest to, co dzieje się po stronie opozycji, związanej m.in. z Koalicją Obywatelską, po części też z Polskim Stronnictwem Ludowym. Tu widzimy ewidentne próby wyjścia 'z twarzą', z rogu, w który zapędziła się przede wszystkim Platforma Obywatelska. Ustami Borysa Budki kilka tygodni temu zapewniała, że będzie wspierać ten rząd, bez względu na wszystko. (...) Tutaj widzimy, jak mocno ta strategia polityczna, która została zastosowana przez PO nie przyniosła pożądanych efektów - podsumował gość audycji.                              

Więcej w nagraniu.        

***

Audycja"Temat dnia/Gość PR 24"

Prowadzący: Wiesław Molak 

Gośćdr Bartłomiej Machnik (politolog, Collegium Humanum)

Data emisji: 03.05.2021

Godz. emisji: 11.06

kmp

Czytaj także

Porozumienie Lewicy z rządem. Maciej Naskręt: Włodzimierz Czarzasty odrobił lekcję z historii

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 19:46
- W mojej ocenie Włodzimierz Czarzasty odrobił lekcję z historii o 500+, ponieważ - jak pamiętamy - był to główny oręż PiS w wyborach parlamentarnych w 2019 roku - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Naskręt z Radia Gdańsk. Gościem "Debaty dnia" był także Paweł Badzio z "Gazety Obywatelskiej".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Koalicja Obywatelska zagłosuje ws. Funduszu Odbudowy? Tomasz Pietryga: to nie ma znaczenia

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 19:10
- Dla mnie najważniejsze jest, żeby umowy dotyczące Funduszu zostały ratyfikowane, uchwalone przez Sejm, potem podpisane przez prezydenta. Czy będzie głosowała za nim Koalicja Obywatelska, czy nie, to nie ma tak naprawdę znaczenia - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita"). Gościem "Debaty dnia" był także Jakub Jałowiczor z "Gościa Niedzielnego".  
rozwiń zwiń