X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Ich celem jest obalenie rządu". Potocki o krytyce KO po porozumieniu Lewicy z PiS

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 15:48
- Platforma Obywatelska totalnie zmienia zdanie. Nawet występują wbrew Unii Europejskiej tylko po to, ponieważ ich celem jest domniemane obalenie rządu PiS - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Andrzej Rafał Potocki z "Tygodnika Sieci" i"wPolityce.pl". Gościem programu był także Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej Codziennie", który działania PO ws. Krajowego Planu Odbudowy nazwał "strategią".
Audio
  • Andrzej Rafał Potocki i Adrian Stankowski o porozumieniu Lewicy z Prawem i Sprawiedliwością ("Temat dnia")
Lewica w sprawie przyjecia Krajowego Planu Odbudowy
Lewica w sprawie przyjecia Krajowego Planu OdbudowyFoto: Andrzej Hulimka/FORUM

Goście Polskiego Radia 24 rozmawiali na temat porozumienia się Lewicy razem z Prawem i Sprawiedliwością co do wspólnego głosowania nad Funduszem Odbudowy. "Dogadanie się" Lewicy z PiS-em nie podoba się innym partią opozycyjnym, zwłaszcza Platformie Obywatelskiej.

Zdaniem Andrzeja Rafała Potockiego, Jarosław Kaczyński wykorzystał sytuację, która sama mu się stworzyła, w tym sensie, że Lewica była chętna do podpisania ratyfikacji i do zagłosowania "za".

Adrian Stankowski nazywa to "ciekawym ruchem".

- Lewica zaczęła uprawiać politykę. Wyrwała się z egipskiej niewoli intelektualnej "totalnej opozycji" - stwierdził publicysta "Gazety Polskiej Codziennie".

Kto liderem opozycji?

Adrian Stankowski zauważył, że walka, jaka toczy się na opozycji, jest o to, kto będzie jej liderem w przyszłości.

- Lewica rozgrywa karty. Pokazała się jako ugrupowanie skłonne do kompromisu, ugrupowanie, które potrafi coś uzyskać, załatwić swoim wyborcom - powiedział Adrian Stankowski i dodał - rezultaty PO, która tkwi w "totalnej opozycji", są żadne.

Andrzej Rafał Potocki stwierdził na antenie Polskiego Radia 24, że Lewica, dzięki porozumieniu z PiS-em jest w stanie dostać w sondażach nawet do 3 proc.

Strategia opozycji

- Jedno jest pewne. Na tym wszystkim przegrała Platforma, która w sposób kompletnie niezrozumiały, poszła w kierunku zaprzeczania tego, co cały czas popierała - stwierdził Andrzej Rafał Potocki i dodał - Platforma Obywatelska totalnie zmienia zdanie. Nawet występują wbrew Unii Europejskiej tylko po to, ponieważ ich celem jest domniemane obalenie rządu PiS.

Adrian Stankowski ocenił działania PO, nazywając je "strategią".

- Strategia Platformy była rzucona na jedną kartę, mianowicie wraz z przegraniem głosowania nad Funduszem Odbudowy upadnie też i rząd - ocenił.

Inne scenariusze

Andrzej Rafał Potocki zwrócił uwagę, że to nie musi być tak, że gdyby PiS nie dogadał się z Lewicą i gdyby cześć Porozumienia Jarosława Gowina głosowało przeciw, to nie można wykluczać, że rząd by się rozpadł.

- Jarosław Kaczyński zapowiadał ewentualny taki scenariusz, ale to było bardziej na postrach dla prawej strony, która jest w Porozumieniu - stwierdził.

Rząd przyjął w piątek Krajowy Plan Odbudowy. Dokument został wysłany do Komisji Europejskiej. Z unijnego Funduszu Odbudowy Polska będzie miała do dyspozycji około 58 mld euro.


Posłuchaj
51:33 PR24_mp3 2021_05_01-14-06-49.mp3 Andrzej Rafał Potocki i Adrian Stankowski o porozumieniu Lewicy z Prawem i Sprawiedliwością ("Temat dnia")

 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: Andrzej Rafał Potocki ("Tygodnik Sieci"; "wPolityce.pl"); Adrian Stankowski ("Gazeta Polska Codziennie")

Data emisji: 01.05.2021

Godzina: 14:06

bf