X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Krajowy Plan Odbudowy. Macierewicz: to nie pieniądze, a sposób ich użycia rozstrzyga o przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 13:40
- Same pieniądze nie rozstrzygają o przyszłości państwa, ale sposób ich użycia. Kładłbym nacisk na świadomość narodową czy sprawność rządową. Niebezpieczeństwa jakie są przed Polską, Europą i światem zachodnim są olbrzymie - powiedział o środkach z Planu Odbudowy Antoni Macierewicz.
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24/Adam Koniecki

We wtorek Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o ratyfikacji zasobów własnych UE, który zostanie przekazany do Sejmu. Od ratyfikacji tej ustawy zależy uruchomienie unijnego budżetu na lata 2021-2027, a także Instrumentu Odbudowy i Zwiększenia Odporności, których łączna wartość wynosi 770 mld zł.

Porzucek 1200.JPG
Środki z Funduszu Odbudowy. Marcin Porzucek: w całym kraju sygnalizowana jest kwestia potrzeb służby zdrowia

"Poparcie Lewicy wywołało szok"

Antoni Macierewicz powiedział, że poparcie dla środków z Funduszy Odbudowy jakie zadeklarowała Lewica, wywołało szok po stronie Koalicji Obywatelskiej. - Był taki moment, kiedy Platforma uwierzyła że jest zdolna doprowadzić do upadku rządu. Planem było zjednoczenie opozycji. Poparcie Lewicy dla Planu Odbudowy wywołał więc szok, bo okazało się, że cały plan legł w gruzach. Znaleźli się na aucie i nie wiedzą co zrobić i jak postąpić - powiedział.

- Opozycja będzie szukała różnych narzędzi, aby wydobyć się z matni do której sama doprowadziła. Przestrzegam, że bez względu na świąteczny czas, będziemy świadkami najróżniejszych absurdalnych zachowań i wypowiedzi - ocenił.

Czytaj także: 

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 najważniejsze będzie nie uzyskanie środków, ale ich odpowiednie wydatkowanie. - Same pieniądze nie rozstrzygają o przyszłości państwa, ale sposób ich użycia. Kładłbym nacisk na świadomość narodową czy sprawność rządową. Niebezpieczeństwa jakie są przed Polską, Europą i światem zachodnim są olbrzymie - powiedział Antoni Macierewicz.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
21:48 PR24_mp3 2021_05_01-13-06-07.mp3 Antoni Macierewicz o Krajowym Planie Odbudowy ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Tadeusz Płużański
Gość: Antoni Macierewicz (PiS)
Data emisji: 01.05.2021
Godzina emisji: 13:06

dz

Czytaj także

Trzaskowski wbrew Budce negocjuje pieniądze z rządem. Buda: samorządowcy chcą środków z UE

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 10:30
- Samorządowcy bez względy na opcję polityczną absolutnie chcą środków z UE, dzwonią i rozmawiają na ten temat z rządem. Centrala PO zmusza ich do tego, by się ukrywali, nie mówili o tym głośno, żeby protestowali i mówili, że tych środków nie chcą - powiedział w czwartek wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siewiereniuk-Maciorowska: Strajk Kobiet pokazał Lewicy środkowy palec

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 12:10
- Lewica broniła Strajku Kobiet, broniła działaczek, chroniła je w czasie protestów, politycy się pojawiali, były organizowane pomoce prawne, interwencje poselskie. To teraz Strajk Kobiet pokazał [Lewicy] taki wielki środkowy palec w podziękowaniu za tę pomoc - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, komentując atak Strajku Kobiet na Lewicę za poparcie Krajowego Planu Odbudowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krajowy Plan Odbudowy. "Koalicji Obywatelskiej nie opłaca się popieranie tych środków"

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 12:05
- W przypadku Koalicji Obywatelskiej poparcie tego nie jest tak bardzo opłacalne. Odblokowanie takich funduszy dla rządzącej formacji na liczne inwestycje, sprawi że będzie ona miała też więcej pieniędzy na programy socjalne - powiedział o unijnych środkach z Planu Odbudowy Tomasz Łysakowski, ekspert ds. komunikacji strategicznej.
rozwiń zwiń