X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Beata Rajba: polscy pracodawcy wciąż są nieufni wobec pracy zdalnej

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 12:35
- Mniej więcej połowa pracodawców jeszcze nie zdecydowała, czy po pandemii dalej będzie w jakiś sposób kontynuować pracę zdalną czy też pracę hybrydową. Natomiast, jeśli chodzi o pracowników, to mimo wszystko większość z nich chciałaby pracować wciąż elastycznie - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Beata Rajba, psycholog z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ Jelena Zelen

Święto Pracy obchodzone na całym świecie 1 maja, przywodzi na myśl naturalnie robotników, pracowników i walkę o ich prawa. Jednak trwająca od ponad roku pandemia COVID-19 sprawia, że jednym z dominujących tematów jest ewolucja świadczenia pracy. Dziś coraz popularniejsza staje się praca zdalna, ta zaś zupełnie zmienia nie tylko życie pracowników, ale też pracodawców, o czym w Polskim Radiu 24 mówiła dr Beata Rajba.

praca zdalna dom rodzina dzieci 1200 free
Izabela Gontarek: kobiety uznają pandemię za zagrożenie dla rozwoju kariery zawodowej

Psycholog podkreśliła, że faktycznie w roku 2020 ogromna część pracowników, prawie wszyscy spośród tych, dla których było to możliwe, przeszła na pracę zdalną bądź hybrydową. Jak zauważyła, zmiana była ogromna i gwałtowna, bo polscy pracodawcy wobec tej formy świadczenia pracy byli bardzo nieufni. - Ze względu na potrzebę kontroli pracownika, której nie do końca mieli (na pracy zdalnej). Natomiast w tej chwili zostali do tego zmuszeni - mówiła dr Beata Rajba.

- Polacy, jeśli chodzi o samych pracodawców, wciąż są nieufni wobec pracy zdalnej. Mniej więcej połowa jeszcze nie zdecydowała, czy po pandemii dalej będzie w jakiś sposób kontynuować pracę zdalną czy też pracę hybrydową. Natomiast, jeśli chodzi o pracowników, mimo, że narzekają oni na wady pracy zdalnej, na brak kontaktu, na brak równowagi między domem a pracą, to mimo wszystko większość z nich chciałaby pracować wciąż elastycznie - podkreśliła psycholog.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
14:52 PR24_mp3 2021_05_01-11-06-28_Ta ta ten no.mp3 Dr Beata Rajba o pracy zdalnej ("Temat dnia / Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Krzysztof Grzybowski
Gość: dr Beata Rajba (psycholog/Dolnośląska Szkoła Wyższa)
Data emisji: 01.05.2021
Godzina emisji: 11.06

PR24/jmo

Czytaj także

Pandemia koronawirusa. Na czym polega praca zdalna wprowadzona w specustawie?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 22:07
- Jeśli chodzi o świadczenie pracy, to zarówno godziny, jak i wysokość wynagrodzenia powinny pozostać te same - mówił w Polskim Radiu 24 prawnik, radca prawny Bartosz Wojciechowski. W ten sposób odniósł się do rzeczywistości pracy zdalnej wprowadzonej przez specustawę dotyczącą koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziwię się, że tylko Lewica stanęła na wysokości zadania". Kaleta o porozumieniu PiS z Lewicą ws. Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 09:10
- Nie wszystko jest stracone, inne partie w kwestii zagłosowania za Funduszem Odbudowy mogą postąpić jak Lewica - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Kaleta z PiS. Gościem audycji był też Artur Dziambor z Konfederacji.
rozwiń zwiń