X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Suski o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy: po dyskusjach zawsze dochodzi do porozumienia

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 15:33
- Zawsze były różne kombinacje i koncepcje. Po tych dyskusjach jednak zawsze dochodzi do porozumienia i głosowania. Wtedy wybierany jest najlepszy wariant, a kilka osób jest niezadowolonych. W polityce jest tak, że szuka się kompromisu - powiedział o nastrojach w koalicji rządzącej Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości.
Marek Suski
Marek SuskiFoto: PR24

W ostatnim czasie liderzy ugrupowań tworzących Zjednoczoną Prawicę wyrażają odmienne zdania w niektórych kwestiach. Jedną z nich jest sprawa unijnego Funduszu Odbudowy, którego ratyfikacji nie zamierza poprzeć Solidarna Polska. Jednak zarówno w tej sprawie, jak i w innych, koalicjanci prowadzą nieustanny dialog.

Michał Kleiber 1200.jpg
Porozumienie ws. Funduszu Odbudowy. Kleiber: nie martwi mnie, że zostanie przegłosowany głosami Lewicy

"Nie każdy myśli jednakowo"

Marek Suski zaznaczył, że dyskusje i różnica zdań jest w polityce czymś normalnym. - Zawsze były różne kombinacje i koncepcje. Po tych dyskusjach jednak zawsze dochodzi do porozumienia i głosowania. Jest wtedy wybierany najlepszy wariant, a kilka osób jest niezadowolonych. W polityce jest tak, że szuka się kompromisu - powiedział.

Czytaj także:

Polityk powiedział, że dla powstania dobrych rozwiązań konieczne są kłótnie. - Szczególnie w dużych grupach jest tak, że nie każdy myśli jednakowo. Tam, gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania. Nie ma się temu co dziwić. Czasami może to wywoływać skojarzenia o kłótniach i sprzeczkach, ale jest to rzecz naturalna. Nawet dobre rozwiązania rodzą się w bólach - powiedział.

- Myślę, że Zjednoczona Prawica pójdzie dalej do przodu mimo różnych koncepcji. Prezes rozmawiał z koalicjantami i doszło do wstępnego porozumienia ws. Nowego Ładu - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
20:14 PR24_mp3 2021_04_29-15-09-42.mp3 Marek Suski o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy ("Gość PR24")

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Marek Suski (PiS)
Data emisji: 29.04.2021
Godzina emisji: 15:09

dz

Czytaj także

"Jesteśmy na dobrej drodze do porozumienia na najbliższe 2-2,5 roku". Buda o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 09:43
- Prezes PiS Jarosław Kaczyński wykazuje się niemiłosiernie dużą elastycznością, w związku z tym myślę, że jesteśmy na dobrej drodze do porozumienia na najbliższe 2-2,5 roku - ocenił wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, komentując sytuację w Zjednoczonej Prawicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porozumienie Lewicy z rządem. Maciej Naskręt: Włodzimierz Czarzasty odrobił lekcję z historii

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 19:46
- W mojej ocenie Włodzimierz Czarzasty odrobił lekcję z historii o 500+, ponieważ - jak pamiętamy - był to główny oręż PiS w wyborach parlamentarnych w 2019 roku - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Naskręt z Radia Gdańsk. Gościem "Debaty dnia" był także Paweł Badzio z "Gazety Obywatelskiej".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adamczyk: koalicja ma się dobrze. Niezagrożone są projekty, na które czekają Polacy

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 08:18
- Budujemy koalicję dla Polski w kontekście przyjęcia Krajowego Programu Odbudowy, jestem przekonany, że będzie ona bardzo duża - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
rozwiń zwiń