X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Siewiereniuk-Maciorowska: Strajk Kobiet pokazał Lewicy środkowy palec

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 12:10
- Lewica broniła Strajku Kobiet, broniła działaczek, chroniła je w czasie protestów, politycy się pojawiali, były organizowane pomoce prawne, interwencje poselskie. To teraz Strajk Kobiet pokazał [Lewicy] taki wielki środkowy palec w podziękowaniu za tę pomoc - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, komentując atak Strajku Kobiet na Lewicę za poparcie Krajowego Planu Odbudowy.
Strajk Kobiet. Zdjęcie ilustracyjne
Strajk Kobiet. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Dziurek / Shutterstock.com

We wtorek Lewica poinformowała, że w sprawie Krajowego Planu Odbudowy udało się jej porozumieć z rządem, w związku z czym do KPO zostaną dopisane postulaty Lewicy, zaś to ugrupowanie poprze w Sejmie uchwalenie programu.

W związku z tą umową na Lewicę spadła fala krytyki m.in. ze strony Koalicji Obywatelskiej. Lewicę atakuje także Ogólnopolski Strajk Kobiet, który twierdzi, że Lewica zdradziła lewicowe ideały i dał ugrupowaniu 24-godzinne ultimatum, żeby sojusz partii lewicowych się opamiętał i wycofał z poparcia KPO. Sprawę komentowali w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska i Marian Kowalski.

forum-1200.jpg
Trzaskowski wbrew Budce negocjuje pieniądze z rządem. Buda: samorządowcy chcą środków z UE

Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska z portalu DzieńDobryBiałystok.pl stwierdziła, że Lewica zadziałała racjonalnie, to znaczy jako ugrupowanie polityczne prezentuje program polityczny, składa obietnice polityczne i stara się to realizować, bo ma pewne zobowiązania wobec wyborców. I tak naprawdę spada na nią krytyka właśnie za chęć realizacji własnego programu.

- Jeszcze jedna rzecz, która zwraca uwagę, to wojna na samej lewicy, czy wśród środowisk lewicy. To, co prezentuje ostatnio Strajk Kobiet, który znów się uaktywnił i poszedł na wojnę z Lewicą. Ta Lewica broniła Strajku Kobiet, broniła działaczek, chroniła je w czasie protestów, politycy się pojawiali, były organizowane pomoce prawne, interwencje poselskie. To teraz Strajk Kobiet pokazał [Lewicy] taki wielki środkowy palec w podziękowaniu za tę pomoc - mówiła Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska.

Czytaj również:

Marian Kowalski z Kowalski TV stwierdził, że ruch Lewicy kierowanej przez Włodzimierza Czarzastego wskazuje na jego dalekowzroczność, tymczasem Borys Budka zachowuje się jak człowiek, który myśli tylko w kategoriach najbliższych wyborów, nie zaś długofalowo. Także w kontekście sportu między Lewicą a Martą Lempart Marian Kowalski dostrzegł zwycięstwo po stronie Czarzastego.

jedynka radosław fogiel 1200.jpg
Fogiel o porozumieniu z Lewicą: przypomnijmy, o co idzie gra, to ponad 770 mld złotych

- Pani Lempart w zasadzie nie była do niczego potrzebna obozowi Lewicy, który w najbliższej perspektywie nie ma szans sprawować władzy w Polsce. Ale była potrzebna Budce, który tutaj podniecił tłumy, opinię publiczną i miał z czym latać do Brukseli. Wielkim zwycięzcą tego interesu jest pan Czarzasty, tylko że on może poczekać na sukces. Jego na to stać. Natomiast Platforma walczy sama ze sobą, ze swoim cieniem, i bierze pod swoje żagle osoby, które nawet zagorzałego zwolennika Platformy przyprawiają o niesmak - mówił Marian Kowalski.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
31:37 PR24_mp3 2021_04_29-10-20-03_Maciorowska Kowalski.mp3 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska i Marian Kowalski o sporze KO i OSK z Lewicą w sprawie Krajowego Planu Odbudowy ("Temat dnia / Gość PR24")

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Michał Rachoń
Goście: Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (DzieńDobryBiałystok.pl), Maran Kowalski (Kowalski TV)
Data emisji: 29.04.2021
Godzina emisji: 10.20, 10.34

PR24/jmo

Czytaj także

Krajowy Plan Odbudowy. Bogumił Łoziński: decyzja PO jest całkowicie niezrozumiała dla odbiorcy

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 09:16
- Lewica postąpiła konsekwentnie, jeśli chodzi o swój program. Postawiła warunki, stwierdziła, że PiS je spełni i poparła Fundusz Odbudowy - powiedział o poparciu dla przyjęcia Funduszu Odbudowy Bogumił Łoziński, publicysta "Gościa Niedzielnego". Gośćmi "Debaty poranka" był także Marcin Piasecki i Łukasz Kobeszko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zachowała resztki myślenia państwowego". Karnkowski o działaniach Lewicy ws. Planu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 13:44
- Lewica zachowała jakieś resztki myślenia państwowego i pod kątem korzyści elektoratu. Okazało się natomiast, że Platforma w imię anty PiS jest w stanie poświęcić to, co wydawałoby się dla tej partii najważniejsze, czyli spójność UE - powiedział dr Krzysztof Karnkowski, socjolog i publicysta "Gazety Polskiej Codziennie".
rozwiń zwiń