X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Jabłoński: Lewica zyskała nową twarz. Jednym ruchem odcięła się od Marty Lempart

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 10:55
- Lewicy udało się odciąć od Marty Lempart i jej towarzyszek jednym sensownym ruchem. Lewica zyskała nową twarz. Jest ona połączona w pewien sposób z Aleksandrem Kwaśniewskim. To on jako pierwszy publicznie, zdecydowanie zaapelował, żeby ponad podziałami politycznymi popierać Fundusz Odbudowy - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog prof. Arkadiusz Jabłoński z KUL. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: PAP/Radek Pietruszka

Politycy Prawa i Sprawiedliwości w trakcie rozmów doszli do porozumienia z Lewicą w sprawie ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy. Ten ruch skrytykował między innymi Ogólnopolski Strajk Kobiet. 

strajk kobiet 1200.png
Strajk Kobiet stawia Lewicy ultimatum. "Doba na ogarnięcie albo…"

- Lewicy udało się odciąć od Marty Lempart i jej towarzyszek jednym sensownym ruchem. Lewica zyskała nową twarz. Jest ona połączona w pewien sposób z Aleksandrem Kwaśniewskim. To on jako pierwszy publicznie, zdecydowanie zaapelował, żeby jednak ponad podziałami politycznymi popierać Fundusz Odbudowy - powiedział prof. Arkadiusz Jabłoński. 


Posłuchaj
23:21 PR24_mp3 2021_04_29-09-36-34.mp3 prof. Arkadiusz Jabłoński o Lewicy (Temat dnia)

 

- Ważne są kwestie światopoglądowe, które tak bardzo różnią PiS i Lewicę. W tym przypadku połączono się - właśnie mimo tych różnic - wokół projektu dużej wagi, jakim jest Fundusz Odbudowy - dodał gość PR24. 

Jego zdaniem obu stronom "udało się pokazać, że zacietrzewienie światopoglądowe nie zamyka oczu na ważne problemy Polaków". - A po drugie, udało się pokazać, że ta kwestia jest bardzo ważna - zaznaczył profesor. 

Zwrócił również uwagę, że - według badań opinii publicznej - ratyfikacji Funduszu Odbudowy domaga się większość Polaków.

Więcej w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: prof. Arkadiusz Jabłoński (KUL)
Data emisji: 29.04.2021
Godzina emisji: 9.33

bartos

Czytaj także

"Wyborcy! Zapamiętajcie ten dzień". Politycy KO czują się zdradzeni przez Lewicę

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 15:59
Politycy Koalicji Obywatelskiej i część publicystów nie kryją oburzenia w związku ze spotkaniem Lewicy z premierem Mateuszem Morawieckim. "Wyborcy opozycji! Zapamiętajcie ten dzień!" - napisała na Twitterze Elżbieta Bińczycka, przewodnicząca Unii Europejskich Demokratów. - Lewica zdradziła opozycję, wyborców i polską demokrację - stwierdził Bartłomiej Sienkiewicz (KO).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fogiel o porozumieniu z Lewicą: przypomnijmy, o co idzie gra, to ponad 770 mld złotych

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 08:05
- To jest polityka, więc nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że się negocjuje, rozmawia, szuka wspólnych punktów - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, odnosząc się do porozumienia ws. Krajowego Planu Odbudowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sakiewicz: Lewica przypomniała, że jest samodzielnym bytem

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 10:00
Lewica pokazała, że nie zawsze będzie popierać Platformę, ale czasem może ich nie popierać albo np. poprzeć coś, co jest korzystne dla nich i jednocześnie dla obozu władzy. Natomiast co robi Platforma tak naprawdę? Platforma hoduje w tej chwili własną lewicę w postaci Marty Lempart - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Rafał Woś z "Tygodnika Powszechnego" i Agaton Koziński z "Wszystko Co Najważniejsze".
rozwiń zwiń