X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Próba odzyskania wpływów na terenach po byłym Związku Radzieckim". Lorenz o orędziu Putina

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 19:30
- Władimir Putin liczy na to, że państwa Zachodu zaczną bać się dalszej eskalacji konfliktu na Ukrainie - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Lorenz, analityk ds. Bezpieczeństwa Międzynarodowego z PISM.
Władimir Putin
Władimir Putin Foto: PAP/ARCH/EPA/MAXIM SHIPENKOV

Gość PR24 odniósł się do orędzia prezydenta Rosji, Władimira Putina oraz do sytuacji na Ukrainie. - Wystąpienie było skierowane do Rosjan, natomiast sprawy międzynarodowe zostały potraktowane jako czepianie się Rosji przez innych. Wyraźnie w stronę Zachodu przywódca Rosji skierował słowa o tym, że są czerwone linie, których nie wolno przekraczać i można się domyślać, że chodzi o wsparcie Ukrainy - mówił gość PR24.


Małgorzata Gosiewska 663 (1).jpg
Małgorzata Gosiewska: w Donbasie czuć wojnę

Strefa wpływów Rosji

Dodał, że na wyżej wspomniane wypowiedzi, trzeba spojrzeć jak na próbę odzyskania wpływów na terenach po byłym Związku Radzieckim. - Czyli próby integracji Białorusi z Rosją, próby utrzymania Ukrainy w strefie wpływów Rosji oraz próby wystraszenia Zachodu, by ograniczył swoje wsparcie dla Ukrainy - mówił ekspert ds. bezpieczeństwa.

Odnosząc się do gromadzenia wojsk rosyjskich na granicy z Ukrainą powiedział, że chodzi o pokazanie iż Rosja chce odzyskać zdolność do wpływania na ukraińskie wybory. - Rosja pokazała, że Ukraina musi pójść na ustępstwa, a jeśli nie, to ma ona możliwości by dalej podważać integralność terytorialną Ukrainy - mówił Wojciech Lorenz.


Posłuchaj
15:48 PR24_mp3 2021_04_24-18-34-22.mp3 W. Lorenz o orędziu W. Putina ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Przemysław Lis 

Gość: Wojciech Lorenz (analityk ds. Bezpieczeństwa Międzynarodowego z PISM)

Data emisji: 24.04.2021

Godzina: 18:34

Czytaj także

"Podporządkowanie się armii białoruskiej Rosji otworzy kolejny front". Jan Piekło o walkach na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 21:22
- Widać wyraźnie, że jakiekolwiek wysiłki zażegnania konfliktu w Donbasie nie przynoszą rezultatów - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Piekło, były ambasador Rzeczypospolitej Polskiej na Ukrainie. Gościem audycji był też Wojciech Jakóbik, red. naczelny portalu BiznesAlert. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Możliwe spotkanie Putina z Bidenem. Parys: Rosja chce rozmawiać z USA o podziale świata na strefy wpływów

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 15:20
- Rosja zawsze chciała rozmawiać z USA, m.in. o kontroli zbrojeń, Iranie i o podziale świata na strefy wpływów. To ostatnie jest bardzo ważne w kontekście Ukrainy, ponieważ dla Kremla jest to kraj, który ma leżeć w ich strefie - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były minister obrony narodowej.
rozwiń zwiń