X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rosja kontra reszta świata. Zbigniew Kuźmiuk: inaczej reaguje Europa, inaczej Stany Zjednoczone

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 15:11
- Europa stosuje tego rodzaju kroki jak wydalenie dyplomatów czy zakaz wjazdu na jej teren. To są kwestie tak delikatne, że nie robią wrażenia na rosyjskich politykach - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS.   
Zbigniew Kuźmiuk
Zbigniew KuźmiukFoto: PR24/AK

Informację o wydaleniu polskich dyplomatów rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych wraz z ich imienną listą przekazało ambasadorowi Rzeczypospolitej w Moskwie Krzysztofowi Krajewskiemu. Polscy dyplomaci mają czas na opuszczenie Federacji Rosyjskiej do 15 maja.

Witold Waszczykowski 1200a.JPG
Reakcje świata na działanie Rosji. Witold Waszczykowski: są nieadekwatne

- To reakcja rosyjska, która dotyczy wydalenia trzech przedstawicieli ambasady rosyjskiej w poprzednim tygodniu. Wsparliśmy w sankcjach administrację amerykańską. Przypomnę, że sankcje amerykańskie poszły daleko dalej niż te stosowane przez kraje Unii Europejskiej, polegające na wydalaniu dyplomatów - ocenił europoseł PiS. 

Jak podkreślił polityk, USA bardzo mocno dotknęły finanse rosyjskie, zabraniając bankom i instytucjom finansowym amerykańskim skupowania obligacji rosyjskich. - Oczywiście kapitału w świecie jest sporo, ale nie ulega wątpliwości, że amerykańskie instytucje finansowe to potężne, światowe podmioty. Jeżeli one teraz nie będą aktywne na rynku rosyjskiego długu to nie ulega wątpliwości, że Rosjanie będą mieli kłopoty z lokowaniem swoich papierów wartościowych, co więcej, prawdopodobnie za ewentualne pożyczanie pieniędzy będą musieli więcej płacić niż do tej pory - dodał Zbigniew Kuźmiuk.            

Z czego wynika ostrożna polityka unijna wobec Moskwy?

- Delikatne i ostrożne sankcje unijne wobec Rosji wynikają z tego, że wiodące kraje członkowskie realizują wielkie interesy z Rosją i nie chcą ich psuć. Chodzi m.in. o Niemcy - odpowiedział europoseł. 


Posłuchaj
24:14 PR24_mp3 2021_04_23-14-33-10.mp3 Zbigniew Kuźmiuk o wydaleniu polskich dyplomatów z Rosji ("Temat dnia/Gość PR24")

 

Gość PR 24 powiedział, że odbędzie się debata w PE na temat Rosji, tego, co dzieje się z Nawalnym i sytuacji na Ukrainie. - Obawiam się jednak, że PE przyjmie rezolucję, która nie będzie potępiała działań Moskwy - zaznaczył. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja "Temat dnia/Gość PR 24"

Prowadziła: Magdalena Złotnicka

Gość: Zbigniew Kuźmiuk (europoseł PiS)

Data emisji: 23.04.2021

Godz. emisji: 14.33

kmp

Czytaj także

Dr Szymon Kardaś: Rosjanie bardzo chcieliby odzyskać Ukrainę dla swoich wpływów gospodarczych i politycznych

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 15:26
- Nie ulega wątpliwości, że Rosjanie chcieliby kilka strategicznych celów osiągnąć. Jednym z fundamentalnych jest niewątpliwie utrzymanie wpływów politycznych i gospodarczych w przestrzeni poradzieckiej - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Szymon Kardaś (Ośrodek Studiów Wschodnich). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Paruch: Putin chce przetestować kluczowe państwa Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 16:11
- Mamy ożywioną sytuację w Europie Środkowej, w którą zaangażowała się stosunkowo mocno Turcja. Wizyta prezydenta Ukrainy w Ankarze przyniosła spodziewany przez Ukraińców efekt. To także koordynacja w trójkącie lubelskim: Polska-Ukraina-Litwa, który niedawno został rozpoczęty - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch, politolog (UMCS).
rozwiń zwiń